Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaip galima atimti numerius, už kuriuos vairuotojai jau mokėjo pinigus?

Numeris
Numeris
Šaltinis: ikrauk.lt
0
Skaitysiu vėliau
A A

Naujoji automobilių, nepraėjusių techninės apžiūros ar nedraustų civilinės atsakomybės draudimu, išregistravimo-įregistravimo tvarka daugeliui skaitytojų kelia daugybę klausimų....

Naujoji automobilių, neatlikusių techninės apžiūros ar nedraustų civilinės atsakomybės draudimu, išregistravimo-įregistravimo tvarka daugeliui skaitytojų vis dar kelia klausimų. Juo labiau kad „Regitros“ puslapis dėl padidėjusio užklausų skaičiaus ištisai lūžinėjo (skaitytojo nuotr.). Pateikiame skaitytojo Audriaus klausimą, jį persiunčiame ir „Regitros“ atstovams:

Kreipiuosi į Jūsų redakciją, norėdamas gauti patikimos informacijos apie automobilio valstybinio numerio grąžinimą į „Regitrą“, jeigu automobilis nepraėjo techninės apžiūros per 90 dienų nuo liepos 1 dienos, arba yra neapdraustas.

Šiandieną jau turime atvejį,  kaip iš automobilio savininko yra atimamas valstybinis automobilio numeris už tai, kad jis neturėjo techninės apžiūros ar draudimo, kadangi įsigaliojo vadinamasis Liepos 1 dienos įstatymas.

Klausimas būtų toks. Registruojant automobilį „Regitroje“ yra mokestis už valstybinių

LKPT nuotr./Sulaikytas pažeidėjas geranoriškai pats nusisuko numerius
LKPT nuotr./Sulaikytas pažeidėjas geranoriškai pats nusisuko numerius

numerių išdavimą. Taip išeina, kad automobilio savininkas, užregistruodamas savo automobilį, susimoka už valstybinius automobilio numerius. Tad numeriai tampa automobilio savininko nuosavybe. Tai kaip policija ar „Regitra“ gali reikalauti grąžinti numerius iš savininko, nekompensuodami numerio įsigijimo išlaidų?

Gal atsirastų teisininkų, kurie galėtų pakomentuoti šią susidariusią situaciją? Manau labai daug Lietuvoje gyvenančių vairuotojų norėtų žinoti atsakymus į šį klausimą.

Papildyta 15.50 val.: „Regitra“ gali pasaugoti sugrąžintus registracijos numerio ženklus

VĮ „Regitra“ viešųjų ryšių specialistė Laimutė Užupė atsiuntė tokį atsakymą į skaitytojo klausimą:

Motorinių transporto priemonių ir jų priekabų registravimo taisyklėse nustatyta, kad transporto priemonių  savininkai valstybinio registracijos numerio ženklus privalo grąžinti VĮ „Regitra“.

Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro 2014 m. liepos 1 d. įsakymu Nr. 1V-450 yra nustatyta valstybinio numerio ženklų išdavimo paslaugų kaina.

Motorinių transporto priemonių ir jų priekabų registravimo taisyklėse, patvirtintose Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro 2001 m. gegužės 25 d. įsakymu Nr. 206, nustatyta, kad transporto priemonių  savininkai valstybinio registracijos numerio ženklus privalo grąžinti VĮ „Regitra“.

Sugrąžintus valstybinio registracijos numerio ženklus VĮ „Regitra“ gali pasaugoti tiek, kiek asmuo pageidauja. Šie ženklai gali būti panaudoti naujai registruojant tą pačią ar kitą asmens transporto priemonę. 

Gali būti saugomi ne tik sugrąžinti, bet ir  naujai užsisakyti registracijos numerio ženklai.

Pateikiant šį atsakymą prašome nurodyti šaltinį – VĮ „Regitra“ interneto svetainę www.regitra.lt.

Taip pat patiksliname, kad „Regitra“ numerio ženklų nenuima, tai daro policija.

Naujienų galite įkrauti skaitytojų naujienų portale ikrauk.lt, siųsti el. paštu 15min@15min.lt arba parašyti per „Facebook“ paskyrą štai čia.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt