2010 11 01

Lietuvos regbio rinktinė nugalėjo Maltos komandą (nuotraukos)

Šeštadienį Šiauliuose, Europos Nacijų Taurės 2A diviziono rungtynėse, Lietuvos regbio rinktinė, rezultatu 9:6, nugalėjo Maltos komandą.
Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt nuotrauka / Įkrauk.lt reporterio nuotrauka

Šeštadienį (spalio 30 dieną), 14 valandą, Šiauliuose, Europos Nacijų Taurės 2A diviziono rungtynėse, Lietuvos regbio rinktinė, rezultatu 9:6, nugalėjo Maltos komandą. Įtemptą kovą stebėję sirgaliai patvirtins – varžybos buvo intensyvios nuo pat pirmos iki paskutinės žaidimo minutės. Prieš rungtynes, interviu davęs Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris, Anatolijus Smirnovas, sakė, kad tikisi  pergalės. Trenerio viltys laimėti išsipildė, bet, tikriausiai niekas nesitikėjo tokios žaidimo eigos.

Rungtynes pradėjo lietuviai, bet greitai pelnyti pirmųjų taškų nepavyko nei vienai komandai. Nuo pat rungtynių pradžios Maltos komanda pasižymėjo puikia gynyba. Tuo tarpu Lietuvos rinktinės vyrai atrodė visai nepasiruošę varžyboms – darė daugybę klaidų, nepagaudavo kamuolių, žaidė individualiai. 19-ąją žaidimo minutę gynyboje padaryta lietuvių klaida suteikė šansą Maltos komandai spirti baudą. Nors spyris buvo netaiklus, tai buvo pirmasis perspėjimas Lietuvos komandai nedaryti klaidų bei susiimti. Deja, komanda klydo ir toliau – per galimą rezultatyvų prasiveržimą pro varžovus, lietuviai būtinai pamesdavo kamuolį.

Po varžybų, paprašytas pakomentuoti žaidimo eigą, Lietuvos Regbio Federacijos prezidentas, Rolandas Alksnys, prastą rinktinės žaidimą įvardijo, kaip nuovargį sezono pabaigoje. „Vyrams nebedegė akys“, –  sakė R.Alksnys. Įtampa stadione dar labiau padidėjo, kai 26-ąją žaidimo minutę, FIRA teisėjas iš Belgijos, Luc Janssens, pripažino Lietuvos rinktinės prasižengimą. Penkioliktu numeriu žaidžiantis James Obrien tiksliai įspyrė baudą. Iki tol pakankamai tyliai sėdėję Lietuvos rinktinės sirgaliai garsiai reiškė nepasitenkinimą pirmaisiais taškais. Žaidimas tęsėsi toliau. Pagaliau, 30-tą žaidimo minutę lietuvaičiai gavo šansą spirti baudos smūgį. Dešimtu numeriu žaidžiantis Kęstutis Marcišauskas tiksliai įspyrė baudos smūgį. Stadione susirinkę sirgaliai, plojimais, pasveikino žaidėją išlyginus rezultatą.

34-ąją minutę įvyko keitimas: vietoj Viliaus Kučiūno į aikštę išbėgo Marius Vaikėnas. Pirmasis kėlinys jau ėjo į pabaigą, o taip reikalingų taškų, kamuolio prispaudimu, pelnyti nepavyko. Nors 35-ąją minutę lietuviams nepavyko pelnyti taškų baudos spyriu, tai jie sėkmingai padarė vėliau. 38-ąją pirmo kėlinio minutę, gausiais plojimais palaikomas, Kęstutis Marcišauskas, pelnė dar tris taškus Lietuvos komandai, įspirdamas baudą. Rezultatu 6-3 pirmąjį kėlinį laimėjo Lietuvos rinktinė. Mažas surinktų taškų skirtumas tarp komandų bei žaidime daromos klaidos neteikė daug vilčių laimėti. Todėl, susirinkę sirgaliai, su nekantrumu laukė kito kėlinio pradžios, tikėdamiesi geresnio bei rezultatyvesnio lietuvių žaidimo.

Antrajam kėliniui prasidėjus, Lietuvos rinktinės vyrai, vis dar nesusiėmė gynyboje. Po rungtynių, žaidimą komentavęs, Lietuvos rinktinės žaidėjas, Tomas Zibolis, tokį pasikeitimą aiškino, kaip nesusižaidimą tarp naujų bei senų komandos narių, eksperimentavimą aikštelėje ir disciplinos trūkumą. „Kiekvieną kartą, kai priešininkų komanda atakuoja, praktiškai, kelnės virpa, kad komandos nariai nepadarytų kokios klaidelės“ – sakė T.Zibolis. 50-tą žaidimo minutę teisėjo sprendimu, dešimčiai minučių  buvo pašalintas pirmu numeriu žaidžiantis Ignas Darkintis. O jau 55-tąją minutę lietuviai gavo šansą pelnyti tris taškus baudos įspyrimu. Tuo šansu nepasinaudoję, toliau puolė atakuoti priešininkus, gaila – su klaidomis.

58-ąją žaidimo minutę, penkioliktu numeriu žaidžiantis, James Obrien, tiksliai pataikė baudos spyrį. Rezultatas tapo lygus – 6:6. Nuolatinis abiejų komandų prasižengimas intrigavo ne tik sirgalius, bet ir pačias komandas. 61-ąją minutę Lietuvos rinktinės vyrams vėl nepavyko pelnyti baudos taškų kamuolio įspyrimu. Negana to, už žaidėjo sulaikymą be kamuolio, geltoną kortelę gavęs Kęstutis Marcišauskas privalėjo dešimčiai minučių palikti aikštę. Žaidimo eigą bei klaidų priežastis po rungtynių  komentavo Lietuvos vyrų rinktinės žaidėjas Laurynas Tipelis: „Sunkus žaidimas. Galbūt trūko susižaidimo, nes turėjom tik kelias treniruotes.“  Neaišku, ar dėl fizinio nepasiruošimo, ar dėl „naujos“ komandos neįprastai blogai iki tol žaidė lietuvaičiai, aišku tik viena – fortūna į Lietuvos regbio rinktinės vyrus atsisuko tik varžybų pabaigoje.

76-ąją žaidimo minutę, Maltos komandai prasižengus, lietuviai gavo progą spirti baudos smūgį.  Spyris buvo taiklus, ir neįprastai mažu rezultatu, 9-6, taškų persvarą turėjo Lietuvos komanda. Nors, pergalė jau buvo ranka pasiekiama,  per likusias keturias žaidimo minutes galėjo įvykti bet kas.  Taip ir nutiko. Maltos komandai atsiradus netoli Lietuvos įskaitinio ploto, reginiui abejingų tikrai nebeliko.  Įnirtingai į priekį besibraudama maltiečių rinktinė daug kartų turėjo galimybę spirti baudos spyrį, bet nuolat rinkosi  galimybę tęsti žaidimą toliau. Po varžybų prašytas pakomentuoti rungtynių pabaigą , Šiaulių „Vairo“ treneris, Sigitas Kukulskis sakė: „Aš manau, kad nespirdami baudos svečiai padarė klaidą, rezultatas būtų buvęs lygus, jei jie būtų spyrę į vartus.“

Paskutiniosios antro kėlinio minutės slinko lėtai, bet užvirusi kova tarp komandų kiekvieną sekundę vis aštrėjo. Prieš pat kėliniui pasibaigiant, Marius Vaikėnas, privalėjo palikti aikštę dešimčiai minučių. Dar įvyko pora Maltos bandymų prasibrauti  pro Lietuvos rinktinės gynybą ir nuaidėjo finalinis švilpukas, skelbiantis rungtynių pabaigą. Stadionas tiesiog šėlo: kas apkabino šalia esančius draugus, kas iš karto bėgo sveikinti Lietuvos rinktinės, kas atsistoję plojo ir skandavo „AČIŪ“.

Nors rinktinė darė daugybę klaidų, vis dėlto, rezultatu 9-6,  rungtynes laimėjo LIETUVOS komanda. Šeštadienį žaidę lietuviai turi lygiai savaitę užpildyti spragas prieš susitinkant su Švedijos komanda. Paklaustas, kaip prognozuoja būsimas rungtynes, Lietuvos rinktinės žaidėjas, Edmundas Ščavinskas, sakė: „Aišku, rekordus mes visada mušam – tolyn einam. Bet, komanda, mano manymu, yra dar žemam lygyje. Reikia startuot, nes tai pakeisti galime, viskas įmanoma.“

Tikėkimės, kad per šią savaitę vyrai uoliai dirbs ir šeštadienį, lapkričio 6 dieną, SUTRIUŠKINS Švedijos komandą.

Europos Čempionato 2A diviziono turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, taškų santykis, taškai):
1 Švedija 1 32-13 5
2 Lietuva 1 9-6 4
3 Kroatija 2 27-44 4
4 Latvija 1 12-14 1
5 Malta 1 6-9 1