-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2013 12 17

Kaip užsiauginti rūgštųjį mandariną

Rūgštusis mandarinas – tai mandarinmedžio ir kinkano hibridas, kurio vaisiai išsiskiria itin rūgščiu skoniu, todėl kartais jie vadinami nevalgomais. Visgi kur kas daugiau džiaugsmo teikia ne vaisių ragavimas, bet greitai augančio ir besišakojančio citrusinio medelio priežiūra ir stebėjimas. Juk blizgi lapija, gardžiai kvepiantys balti žiedai ir derantys miniatiūriniai vaisiai dovanoja nepamirštamų akimirkų.
Mandarinas ant palangės
Mandarinas ant palangės / Fotolia nuotr.
Temos: 1 Kinkanas
  • Jeigu nusprendėte namuose auginti rūgštųjį mandariną, pirmiausia būkite kantrūs. Kad ir kaip būtų, tai – egzotinis augalas, kuriam reikia sudaryti ypatingas sąlygas. Geriausia auginti iš auginio arba sodinuko, nes iš sėklos, jeigu ir išaugs, prireiks ne vienerių metų.
  • Auginti rinkitės specialią žemę, mat tinka tikrai ne bet kokia: medelis gali pradėti nykti, prasčiau augti, derėti ir pan. Jos galima įsigyti specialiose daržo ir sodo prekių parduotuvėse.
  • Rūgštusis mandarinas auga 18–25 °C šilumoje, labai nemėgsta tiesioginių saulės spindulių, nes šie gali pažeisti lapus, todėl augalas ims nykti, lapai pagels ir t. t. Šaltuoju sezonu daug eibių prikrečia išsausėjęs patalpų oras, tad stenkitės retkarčiais augalą apipurkšti vandeniu ar drėkinti kambario orą. Pageltonuoti, paruduoti augalas gali ir nuo neteisingo laistymo, prasto drenažo, jeigu trūksta mineralinių medžiagų. Auginti geriausia pietinėje pusėje. Žiemą tinkamiausia 17–22 °C, o vasarą – 22–25 °C temperatūros. Per dieną rūgščiajam mandarinui reikia 10–12 val. šviesos.
  • Laistyti patariama gausiai ir dažnai, mat šis augalas tiesiog dievina drėgmę, bet persistengti nereikėtų. Vandenį rinkitės be priemaišų – kalkių, chloro, filtruotą, kiek šiltesnį nei kambario temperatūros. Laistykite, kai viršutinis žemės sluoksnis bus kiek išsausėjęs. O žiemos metu vandens naudokite mažiau, tačiau sekite, kad augalo žemė vazone neperdžiūtų.
  • Mažus ir jaunus augalėlius patariama persodinti kas metus vasario ar kovo mėnesį, o suaugusiuosius – kas 2–3 metus.
  • Verta žinoti, kad jeigu rūgštusis mandarinas meta lapus, vaisius, žiedus – jam gali būti per karšta, o jeigu niekaip nesulaukiate žiedų, tuomet verta atkreipti dėmesį, ar jam pakanka vietos vazone bei šviesos.
  • Kam naudoti rūgščiojo mandarino vaisius? Ogi dėkite į arbatą, gardinkite salotas, kai kurie juos pasitelkia marmeladui, uogienėms, cukatoms.
  • Neapsiriksite, jeigu rūgščiojo mandarino medelį pastatysite vaikų kambaryje. Teigiama, kad jis ne tik valo orą, bet ir padeda stiprinti imuninę mažylių sistemą, kovoja su infekcijomis, bakterijomis ir peršalimo ligomis.
  • Na, o kalėdiniu laikotarpiu rūgštusis mandarinas gali tapti tiesiog puikia puošmena ant šventinio stalo – juk citrusų kvapas šiuo metu tiesiog neatsiejama švenčių dalis!

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius