Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Penktadienį vyks susitikimas su romano „Glesum“ autore Rasa Aškinyte

Rasa Aškinytė
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Rasa Aškinytė
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Susitikimas su produktyvia (bei progresyvia), jau premijuota rašytoja („Metų knygos 2014“ laureatė, romanas „Žmogus, kuriam nieko nereikėjo“, 2014, Vaga) Rasa Aškinyte – šį penktadienį. Susitikimo metu Mokslų akademijoje bus pristatytas naujasis jos romanas (ir duoklė istorijai) „Glesum“ – „tinkamas tiek mokslininkui, tiek hipsteriui“.

Vasarą pasirodžius romanui „Glesum“ knygų mylėtojai – tiek literatūros kritikai, tiek intelektualai-mėgėjai – puolė dalytis nuomonėmis apie šį, jau ketvirtąjį, Rasos Aškinytės grožinį kūrinį: kitoks, unikalus, netikėtas, – tokie ir panašūs epitetai, rodos, apaugo romaną. O dar nespėjusieji perskaityti romano, seka išieškotomis žymių autorių pavardėmis, asociatyviai ar kontekstiškai susijusiomis su Rasos Aškinytės naujuoju, istorinių detalių prisodrintu, tačiau „literatūrinio draivo“ nestingančiu, epišku, tačiau „mažaformačiu“ romanu „Glesum“: tai ir G. G. Márquezas, J. M. Coetzee ar I.Calvino; ir J.M.Auel, R.Neimanto, J. Crace`o P.Kingsnortho ar H.Kent neseniai pasirodę romanai.

Knygos viršelis/Knygynų lentynas pasiekė naujausias Rasos Aškinytės, „Metų knygos 2014“ laureatės romanas „Glesum“.
Knygos viršelis/Knygynų lentynas pasiekė naujausias Rasos Aškinytės, „Metų knygos 2014“ laureatės romanas „Glesum“.

Pati autorė sako: „Romaną rašiau remdamasi profesoriaus Eugenijaus Jovaišos knygomis „Aisčiai. Kilmė“ ir „Aisčiai. Raida“. Labai dėkoju profesoriui už (pasi)tikėjimą. Prašau atleidimo tų, kurių kapus „atkasėme“, kurių gyvenimus nagrinėjame. Tikiuosi, nesutrikdėme jų amžinybės ir jų sielos ilsisi ramybėje.“

Taigi ir norintys įgyti istorinių žinių neprašaus paskaitę romaną, ir, kita vertus, ieškantys literatūrinių atradimų – tikrai pasijus atradę: autorė ir šiame kūrinyje neprarado savo stiliui būdingo paradoksalumo, sveiko, dažnai makabriško humoro, filosofinio „pamušalo“, o personažai įgiję psichologinio gilumo, romano pasaulis įgijęs apčiuopiamus kontūrus, nukeliančius į praeitį, tačiau neprarandančius šiandienos skambesio. Glesum – lot. „gintaras“, tad romane piešiamas ne tik fatališkosios Glesum – moters ir motinos, pareigingosios ir aistringosios – gyvenimo kelias, bet ir gintaro kelias II amžiuje Nemuno žemupyje ir Centrinės Lietuvos kultūros teritorijoje, buvusiose aisčių žemėse.

Susitikimas su autore įvyks š. m. rugsėjo 23 d., penktadienį, 17 val., Lietuvos mokslų akademijoje, Mažojoje salėje (Gedimino pr. 3, Vilnius). Renginio svečiai: autorė, literatūros kritikė dr. Jūratė Čerškutė, istorikas prof. Eugenijus Jovaiša, publicistas Ignas Staškevičius, pokalbį moderuos poetė Indrė Valantinaitė.

Komentarai
Šioje istorijoje Literatūra, Knyga
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius