-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Parodos „Mindbuilding“ atidarymo vakaras

Rugsėjo 13 d. vakarą Vilniaus Vartų komplekse įsikūrusi The Rooster Gallery kvietė į tapytojų Kristinos Ališauskaitės ir Andriaus Zakarausko parodos „Mindbuilding“ atidarymą.
The Rooster Gallery
The Rooster Gallery / Mariaus Žičiaus nuotr.
Temos: 2 Paroda Menas

Kolektyviniai meno kūriniai – pakankamai dažnas reiškinys šiuolaikiniame mene. Tačiau du individualiai dirbantys tapytojai, tapantys vieną paveikslą, pasitaiko gerokai rečiau. Ypač, kai tai yra du jaunosios kartos tapytojai – Andrius Zakarauskas ir Kristina Ališauskaitė, šįkart susivieniję bendram kūriniui „Mindbuilding“.

Paskatintas Kristinos Ališauskaitės kūrinių atvirumo interpretacijai, bendradarbiavimą ir netradicinį kūrybos metodą inicijavo Andrius Zakarauskas, savo kūryboje tyrinėjantis tapybos galimybes ir bandantis ribas, kvestionuojantis įsitvirtinusius mitus apie meninę kūrybą.

Pagal K.Ališauskaitės eskizą pradėta drobė keliskart keliavo iš vieno menininko studijos į kito menininko studiją, vieno menininko prisilietimas prie kūrinio inspiravo kito menininko kūrybinį sprendimą. Kuriama buvo be nuorodų ir bendro numatymo, kaip turi atrodyti galutinis rezultatas, neribojant vienas kito, nerežisuojant, paliekat erdvės netikėtumui. Tokia strategija galėtų būti palyginta su pokalbiu, kur nėra žinoma, ką pasakys kitas, o baigtis, nepaisant besikalbančiųjų lūkesčių, tegali būti tik numanoma.

Taigi viename kūrinyje susijungia dviejų individualiai kuriančių ir savitą, išskirtinį, puikiai atpažįstamą braižą turinčių dailininkų kūryba: minimalistiškai taupi, lakoniška, simbolizmu ir psichologizmu persmelkta K.Ališauskaitės ir emociškai bei tapybiškai ekspresyvi A.Zakarausko tapyba. Paveikslas yra vienas, bet talpina dviejų menininkų asmenines projekcijas, intencijas, emocines įkrovas. Vienoje drobėje sluoksniais gula keli pasakojimo lygmenys, tarsi statinio aukštai: bendrai sukurtasis ir kiekvieno menininko personalinis.

Dar daugiau – kūrinio autoriai teigia meno kūrinio atvirumą, daugiaprasmiškumą ir siūlo į paveikslo pasakojimo statymą įsitraukti ir žiūrovams, papildant tai, kas matoma, savo interpretacijomis, prisiminimais ir patirtimis. Kūrinio pavadinimas „Mindbuilding“ (liet. „minčių statymas“) nurodo tiek šio konkretaus paveikslo kūrimo, tiek bet kokio kito meno kūrinio radimosi principą. Tokia dialogiška, diskusine kūrybine strategija pabrėžiamas meninės kūrybos proceso ir rezultato komunikacinis aspektas. Meno kūrinys čia – erdvė komunikacijai. Ir labai tiesiogiai, fiziškai apčiuopiamai per dalijimąsi drobe, ir metaforiškai per apsikeitimą mintimis, idėjomis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius