2014 11 27 /2014 11 28

Europos lyga: Giedriaus Arlauskio klubas nusileido Luko Spalvio ekipai

Ketvirtadienį buvo žaidžiami UEFA Europos futbolo lygos priešpaskutiniojo turo susitikimai. Juose – keletas staigmenų. Giedriaus Arlauskio atstovaujama Bukarešto „Steau“ ekipa 0:1 nusileido traumuoto Luko Spalvio „Aalborg“ klubui.
Giedrius Arlauskis
Giedrius Arlauskis / V.Januškos/LFF.lt nuotr.

E grupės rungtynėse pergalę šventė ir vietą kitame etape užsitikrino grupės lyderis Maskvos „Dinamo“. Nepaisant to, kad po pirmojo kėlinio atsilikinėjo, rusai sugebėjo įveikti iki šiol vos vieną tašką iškovojusį Atėnų „Panathinaikos“. Susitikimas baigėsi rezultatu 2:1.

Maskvos „Dinamo“ – Atėnų „Panathinaikos“ 2:1

G grupės lyderių dvikova tarp Roterdamo „Feyenoord“ ir „Sevilla“ pasibaigė namuose rungtyniavusių olandų pergale. Į pirmąją vietą jiems leido pakilti antrajame kėlinyje įmušti Jenso Toornstra bei Karimo El Ahmadi įvarčiai. Tuo tarpu trečias žengiantis „Rijeka“ tokiu pačiu rezultatu nugalėjo Lježo „Standart“ vienuolikę. Kroatai išsaugo realias galimybes užimti antrąją arba net pirmąją vietą grupėje, o Belgijos ekipai šis pralaimėjimas buvo lemiamas.

„Rijeka“ – Lježo „Standart“ 2:0
„Feyenoord“ – „Sevilla“ 2:0

„Krasnodar“ ir „Lille“ sužaidė lygiosiomis 1:1 H grupėje. Pirmasis išsiveržęs į priekį Rusijos klubas nesugebėjo išsaugoti persvaros ir rezultatą įpusėjus antrajam kėliniui išlygino Nolanas Roux. Kitoje dvikovoje Romelu Lukaku ir Kevino Mirallaso įvarčių dėka tris taškus iškovojo beveik pagal visus statistinius rodiklius atsilikęs Liverpulio „Everton“. Anglai Vokietijoje nugalėjo „Wolfsburg“ ir užsitikrino pirmąją vietą tarp keturių komandų. „Lille“ pagal taškus vokiečius dar gali pavyti.

„Krasnodar“ – „Lille“ 1:1
„Wolfsburg“ – Liverpulio „Everton“ 0:2

I grupėje taškų neturintis Bratislavos „Sloavan“ namie 1:3 nusileido Berno „Young Boys“, o lyderių kovoje Prahos „Sparta“  taip pat namuose pasiekė nulines lygiąsias su „Napoli“. Italai pirmauja su 10 taškų, čekai turi tiek pat, o Šveicarijos ekipa – vienu mažiau.

Bratislavos „Sloavan“ – Berno „Young Boys“ 1:3
Prahos „Sparta“ – „Napoli“ 0:0

Danijoje susitiko traumuoto Luko Spalvio atstovaujama vietos „Aalborg“ ir geriausio Rumunijos čempionato vartininko Giedriaus Arlauskio Bukarešto „Steaua“. Šeimininkams pavyko iškovoti pergalę minimaliu rezultatu bei pakilti į antrąją vietą nustumiant varžovus į trečiąją. J grupės lyderis Kijevo „Dinamo“ užsitikrino vietą kitame etape 2:0 įveikdamas autsaiderį „Rio Ave“.

„Aalborg“ – Bukarešto „Steaua“ 1:0
Kijevo „Dinamo“ – „Rio Ave“ 2:0

K grupėje Salonikų PAOK pergalė 2:0 svečiuose prieš Minsko „Dinamo“ leido susilyginti taškais su „Fiorentina“, kuri išvykoje 1:2 nusileido „Guingamp“ futbolininkams. Italai jau užsitikrinę pirmąją vietą, o pastarieji klubai, turintys vienodą taškų skaičių, balansuoja ant kito etapo ribos.

Minsko „Dinamo“ – PAOK 0:2
„Guingamp“ – „Fiorentina“ 1:2

L grupės lyderis Varšuvos „Legia“ svečiuose 0:1 pralaimėjo minimalius šansus žengti toliau išsaugojusiems „Lokeren“ žaidėjams. Lenkai jau ramūs dėl ateities turnyre, tačiau nėra tikri, jog užims pirmąją vietą. „Trabzonspor“ 3:1 nukovė Charkovo „Metalist“ ir sustiprino pozicijas antrojoje vietoje.

„Trabzonspor“ – Charkovo „Metalist“ 3:1
„Lokeren“ – Varšuvos „Legia“ 0:1