2015 08 30

Po nesėkmės pusfinalyje atsigavusios I.Dumbauskaitė ir M.Povilaitytė iškovojo dar vieną bronzą

Po apmaudžios nesėkmės Europos jaunimo iki 22 metų paplūdimio čempionato pusfinalyje lietuvaitės Ieva Dumbauskaitė ir Monika Povilaitytė sugebėjo atsitiesti ir iškovoti bronzą! Dvikovoje dėl trečios vietos mūsiškės 2:1 (18:21, 27:25, 15:12) palaužė amžinas varžoves Kseniją Dabižą bei Nadeždą Makroguzovą iš Rusijos.
Monika Povilaitytė ir Ieva Dumbauskaitė
Monika Povilaitytė ir Ieva Dumbauskaitė / Vytauto Dranginio nuotr.

Tai, jog aikštelėje susitinka dvi lygiavertės komandos, atsispindėjo nuo pat susitikimo pradžios. Pirmame sete rezultatas daug kartų buvo lygus, tačiau tiksliau pabaigą sužaidusios rusės pelnė tris taškus iš eilės bei laimėjo pirmą partiją 21:18.

Antrą setą laimėtu tašku pradėjo lietuvės, tačiau kova ir toliau klostėsi taškas į tašką – 13:13, 19:19. Kelis „match point‘us“ atlaikiusios Lietuvos tinklininkės sugebėjo triumfuoti sete 27:25 bei pratęsti mačą. Lemiamoje partijoje sėkmingiau sužaidė I.Dumbauskaitė ir M.Povilaitytė bei šventė pergalę 2:1.

Susitikimas truko net 54 minutes. Čempionate Lietuvos tinklininkės turėjo aštuntą reitingą, tuo tarpu rusės – septintą.

Primename, jog be pralaimėjimų žengusios lietuvės po trijų setų kovos suklupo pusfinalyje, kur 1:2 (16:21, 21:19, 10:15) pralaimėjo vos 20-oms pagal skirstymą Kataržynai Kocioleg bei Dorotai Strag iš Lenkijos.

Europos žaidynėse Baku (Azerbaidžanas) I.Dumbauskaitė ir M.Povilaitytė taip pat iškovojo bronzos medalius.