2014 11 25

Šalies čempionė „Kibirkštis“ antrą kartą LMKL pirmenybėse nusileido „Fortūnai“

Vilniaus „Kibirkšties-VIČI“ komandai ir antrą kartą šiame sezone nepavyko įveikti Klaipėdos „Fortūnos“ ekipos. Jurgitos Štreimikytės-Virbickienės treniruojamos šalies čempionės Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) rungtynėse 65:68 (14:12, 12:24, 17:19, 22:13) nusileido uostamiesčio ekipai ir patyrė ketvirtą nesėkmę per dešimt rungtynių.
 „Kibirkšties“ žaidėja Ny Hammons
„Kibirkšties“ žaidėja Ny Hammons / bckibirkstis.lt

Susitikimą geriau pradėjo aikštės šeimininkės (6:9), tačiau ketvirčio viduryje „Kibirkšties-VIČI“ merginos perėmė iniciatyvą, persvėrė rezultatą ir po 10 minučių buvo priekyje (14:12). Antrą kėlinį geriau pradėjo vilnietės (22:17), tačiau jos pradėjo strigti puolime, tris tritaškius pataikė klaipėdietė Marina Solopova, „Fortūna“ laimėjo atkarpą 17-2 ir susikrovė pranašumą (26:36).

Trečiame kėlinyje „Kibirkšties-VIČI“ merginos pabandė „sugrįžti“ į žaidimą ir kelis kartus sumažino atsilikimą iki vienženklio skaičiaus, tačiau tolimi klaipėdiečių šūviai po trijų kėlinių leido aikštės šeimininkėms pirmauti 12 taškų skirtumu (43:55).

Ketvirto kėlinio pradžioje sostinės krepšininkės jau atsiliko 19 taškų skirtumu (44:63), vis tik likus penkioms minutėms „Kibirkštis-VIČI“ laimėjo atkarpą 6-0 (50:63) ir privertė „Fortūnos“ komandos trenerę prašyti pertraukėlės. Likus minutei vilnietės sumažino atsilikimą iki 9 taškų (57:66), o likus 20 sekundžių ir iki 5 taškų (63:68). Paskutinėmis sekundėmis „Fortūnos“ komanda prametė 4 baudos metimus iš eilės, tačiau paskutinėje atakoje „Kibirkšties-VIČI“ gynėja Justina Kraujūnaitė nusprendė veržtis po krepšiu, jos metimas buvo netaiklus ir baigėsi rungtynių laikas (65:68).

Aikštės šeimininkės šiame mače pataikė 9 tolimus metimus iš 21 (43%), o Vilniaus krepšininkės nepataikė nei sykio iš 8 bandymų. Nors „Kibirkšties-VIČI“ merginos atliko daugiau rezultatyvių perdavimų (17/15) ir mažiau klydo (19/27), tačiau pralaimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (40/48).

„Kibirkšties-VIČI“ komandoje rezultatyviausiai žaidė Ieva Šimkutė. Vidurio puolėja per 32 minutes pelnė 16 taškų (8/17 dvitaškiai, 0/2 baudos), atkovojo 10 ir perėmė 3 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir 1 metimą blokavo.

Daugilė Šarauskaitė (7 atk. kam., 2 blk.) ir Ana Baletič (4/10 dvitaškiai, 0/4 tritaškiai) surinko po 11 taškų, Ny Hammonds – 9 (3 rez. per., 6 kld.), Justina Kraujūnaitė – 8 (8 rez. per.), Eglė Šniokaitė – 6 (0/3 tritaškiai), Vita Gorobets (1/7 dvitaškiai) ir Vitalija Kaminskytė po 2, Vita Žilinskaitė taškų nepelnė, o Akvilė Vitunskaitė aikštėje nepasirodė.

„Fortūnos“ komandoje buvusi Vilniaus klubo žaidėja M.Solopova surinko 24 taškus (6/11 tritaškiai, 7 rez. per.), Lina Aglinskaitė pridėjo 12 taškų, o Monika Grigalauskytė – 10 (15 atk. kam.).

Kitas rungtynes „Kibirkšties-VIČI“ komanda žais jau penktadienį, kai 13 valandą Vilniuje, Mykolo Romerio universitete, priims Kauno rajono „Sirenų“ komandą.