2014 08 20

Rusijos krepšininkai keršija – šveicarus sumindė beveik 50 taškų skirtumu ir susimušė

2015 metų Europos vyrų krepšinio čempionato atrankos turnyre Rusijos rinktinė (1/2) pasiekė saldų revanšą prieš Šveicarijos (1/2) krepšininkus, kuriems pirmoje aksitatoje buvo nusileista dviem taškais.
Rusijos krepšinio rinktinė
Rusijos krepšinio rinktinė / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Du antausius iš eilės atrankos varžybose gavusi Jevgenijaus Pašutino vedama rusų komanda rezultatu 101:56 (30:20, 22:9, 21:13, 28:14) nepasigailėjo šveicarų ir taip išsaugojo galimybę iškovoti kelialapį į Senojo žemyno pirmenybes. Pirmame mače šveicarai šventė pergalę 79:77.

Susitikime su šveicarais Rusijos rinktinėje rezultatyviausiai žaidė po 15 taškų surinkę Andrejus Zubkovas ir Denisas Sokolovas (6 atk. kam.), po 14 taškų pelnė Semionas Antonovas, Sergejus Karasiovas ir Pavelas Korobkovas.

Šveicarų gretose išsiskyrė 16 taškų surinkęs Marko Mladjanas, 12 taškų pridėjo jo brolis Dušanas Mladjanas.

„Mano komandos žaidimas gerėja kas  minutę. Juk negalima paruošti ekipos  kovoms per vieną mėnesį, juolab, kad dalis rinktinės žaidėjų kartu buvo dar mažiau laiko. Mes augame kaip komanda ir esame teisingame kelyje – jūs tai matote patys“, – po sėkmingo mačo aiškino J.Pašutinas.

Tiesa, treneris neapnoro kalbėti apie incidentą pirmo kėlinio pabaigoje, kai sukonfliktavo Dmitrijus Kulaginas ir šveicaras Brianas Savoy. Šveicaras stabdė ruso greitą puolimą ir stuktelėjo D. Kulaginui kakta į galva. Tas nieko nelaukęs atsakė smūgiu delnu. Abu krepšininkai buvo iškart diskvalifikuoti.

Paskutines antrankos turnyro rungtynes Rusijos rinktinė žais su italais. Pergalės atveju rusai užsitikrintų antrąją vietą grupėje, o iškovotos pergalės taškų skirtumas gali lemti rinktinės galimybes kovoti dėl vieno iš šešių kelialapių antrąją vietą atrankos turnyro grupėse užėmusioms ekipoms.

Pergalių seriją pratęsė keturių ekipų F grupės turnyro lyderė Latvijos rinktinė. Be pralaimėjimų žengiantys Latvijos krepšininkai savo aikštėje po pratęsimo 79:76 (17:18, 12:19, 22:13, 14:15, 14:11) įveikė Švedijos ekipą ir iškovojo ketvirtąją pergalę iš eilės.

Kitose grupės rungtynėse trečiąją pergalę iškovojo ir antroje vietoje įsitvirtino Rumunijos komanda, namuose 90:86 (14:18, 24:25, 23:24, 29:19) palaužusi Slovakijos penketuko pasipriešinimą.

F grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis, taškai):

1. Latvija 4 4 0 315:257 8

2. Rumunija 4 3 1 313:315 7

3. Švedija 4 1 3 273:290 5

4. Slovakija 4 0 4 293:332 4

G grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis, taškai):

1. Italija 2 2 0 155:123 4

2. Rusija 3 1 2 241:200 4

3. Šveicarija 3 1 2 195:268 4

Kitų grupių ketvirtojo turo susitikimų rezultatai ir turnyrų lentelės:

A grupė – Didžioji Britanija – Islandija 69:71

A grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis, taškai):

1. Islandija 3 2 1 216:211 5

2. Bosnija ir Hercegovina 2 2 0 152:129 4

3. Didžioji Britanija 3 0 3 206:234 3

B grupė -

Nyderlandai – Bulgarija 66:57 Juodkalnija – Izraelis 65:80

B grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis, taškai):

1. Izraelis 4 3 1 343:306 7

2. Nyderlandai 4 3 1 250:236 7

3. Juodkalnija 4 2 2 295:306 6

4. Bulgarija 4 0 4 258:298 4

C grupė -

Liuksemburgas – Austrija 71:80 Vokietija – Lenkija 76:88

C grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis, taškai):

1. Lenkija 4 3 1 350:287 7

2. Austrija 4 3 1 311:305 7

3. Vokietija 4 2 2 329:269 6

4. Liuksemburgas 4 0 4 257:386 4

D grupė -

Danija – Baltarusija 66:73 Belgija – Makedonija 63:60

D grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis, taškai):

1. Belgija 4 3 1 278:243 7

2. Makedonija 4 3 1 298:281 7

3. Baltarusija 4 2 2 297:290 6

4. Danija 4 0 4 263:322 4

E grupė -

Vengrija – Portugalija 65:52 Čekija – Gruzija 86:67

E grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis, taškai):

1. Čekija 4 3 1 303:256 7

2. Vengrija 4 3 1 260:229 7

3. Gruzija 4 2 2 304:312 6

4. Portugalija 4 0 4 233:303 4

Į finalinį 2015 metų Senojo žemyno krepšinio pirmenybių etapą pateks visų septynių grupių nugalėtojos bei šešios geriausios antrąsias vietas užėmusios komandos.

Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas