-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Mokslininkų tiriamos kometos atmosferoje aptikta organinių junginių

Ant Čiurumovo – Gerasimenkos kometos nusileidęs aparatas „Philae“ aptiko organinių molekulių – primityviausių gyvybės blokų, praneša misijoje dalyvavusi Vokietijos agentūra.
 67P/Čuriumovo-Gerasimenko kometos paviršius
67P/Čuriumovo-Gerasimenko kometos paviršius / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Molekulės aptiktos po to, kai aparatas „pauostė“ kometos atmosferos, rašo „The Wall Street Journal“.Organiniuose junginiuose yra anglies atomų, kurie yra gyvybės Žemėje pagrindas.

Mokslininkai tiria, ar „Philae“ aptikti organiniai junginiai yra paprasti – tokie kaip metanas ar metanolis, ar sudėtingesni, kaip aminorūgštys, iš kurių sudaryti baltymai. „Philae“ taip pat turi medžiagos iš kietojo kometos paviršiaus, tačiau duomenys iš šio eksperimento iki galo neištirti.

Kometose aptinkama beveik nepakitusių medžiagų, kurios Saulės sistemoje atsirado prieš 4,5 mlrd. metų. Ankstesnių tyrimų metu buvo daromos prielaidos, kad organinės molekulės susidaro dulkėtoje kometų atmosferoje.

„Philae“ ir jį nešęs zondas „Rosetta“ startavo 2004 metais ir sukorė 6,4 mlrd. kilometrų, tada buvo pradėti tyrimai, turintys suteikti daugiau žinių apie kometas – dangaus kūnus, sudarytus iš pirminės medžiagos, atlikusios nuo Saulės sistemos formavimosi pradžios prieš 4,5 mlrd. metų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius