Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

„SpaceX“ sėkmingai išsiuntė krovinį į TKS, bet raketos ant plaukiojančios platformos vėl nenutupdė

JAV bendrovė „SpaceX“ su nepilotuojama krovinine kapsule „Dragon“ sėkmingai išsiuntė maisto atsargų siuntą į Tarptautinę kosminę stotį (TKS), įskaitant ir pirmąjį orbitinį espreso kavos aparatą, bet šios privačios kompanijos trečias mėginimas nutupdyti raketos elementą tiesiai ant specialios plaukiojančios platformos vandenyne vėl nepavyko.
„SpaceX“ raketos pakilimas
„SpaceX“ raketos pakilimas / „Scanpix“/Orlando Sentinel/TNS/„Sipa USA“ nuotr.

Nešančiosios raketos „Falcon 9“ pirmoji pakopa po pakilimo iš JAV karinės oro bazės, esančios netoli Kanaveralo kyšulyje įsikūrusio kosmodromo, nusileido ant futbolo stadiono lauko dydžio baržos per šiurkščiai ir apsivertė.

Inžinieriai tikėjosi, kad po kapsulės iškėlimo į orbitą nešančiosios raketos elemente vėl įsijungs varikliai ir jis leisdamasis vertikaliai sklandžiai nusileis ant platformos.

„Pakilimas buvo sėkmingas. „Dragon“ yra pakeliui į Kosminę stotį. Raketa nusileido ant nepilotuojamojo laivo, bet per šiurkščiai, kad išliktų“, – socialinio tinklo „Twitter“ paskyroje pakomentavo „SpaceX“ vadovas Elonas Muskas.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Elonas Muskas
AFP/„Scanpix“ nuotr./Elonas Muskas

Nors prieš šį bandymą raketos pakopa ir nusileidimo platforma buvo technologiškai patobulintos, E.Muskas pirmadienį sakė, kad tokio revoliucinio raketos nusileidimo sėkmė yra nedidesnė nei 50 procentų.

„Ne visiškai aišku, kas nutiko, – savo ruožtu sakė „SpaceX“ viceprezidentas Hansas Koenigsmannas. – Bet akivaizdu, kad reikės daugiau padirbėti per kitas kelias misijas.“

„SpaceX“ užsibrėžė siekį išsaugoti nešančiąją raketą, nes tai leistų sumažinti kosminio aparato paleidimo kainą. Bendrovė nurodė vėl mėginsianti atlikti šį bandomąjį raketos, kuri kitu atveju nukrenta į vandenyną ir yra prarandama, nutupdymą birželio mėnesį, kai ji pasiųs į TKS kitą NASA parengtą krovinį.

„Scanpix“/AP nuotr./„SpaceX“ raketos pakilimas
„Scanpix“/AP nuotr./„SpaceX“ raketos pakilimas

Krovininis laivas gabena į stotį, kurioje šiuo metu yra šeši astronautai, daugiau kaip 2 tonas maisto, mokslo tyrimams reikalingos įrangos ir kitų atsargų. TKS krovininė kapsulė turėtų pasiekti penktadienį.

„Stebėjome gyvai!, – parašė „Twitter“ Europos kosmoso agentūros (ESA) borto inžinierė Samantha Cristoforetti. – Nuostabu pagalvoti, kad po trijų dienų „Dragon“ pasibels į mūsų duris.“

Krovininė kapsulė išbus prisišvartavusi prie TKS maždaug penkias savaites, o paskui su astronautų parengta įranga grįš į žemę.

Ši misija yra 6-oji iš bent 12 suplanuotų „SpaceX“ krovinių gabenimo į TKS skrydžių pagal 1,6 mlrd. dolerių vertės kontraktą su NASA.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius