Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Mokslininkai išsiaiškino, kodėl kai kurie interneto komentatoriai neatsispiria pagundai rašyti bjaurius komentarus ir „trolinti“

Su interneto plėtra atsiradęs naujausių laikų terminas „trolinimas“ vis dar neturi pilnaverčio pakaitalo ar atitikmens lietuvių kalboje. „Trolinimu“ vadinamas agresyvus elgesys internetinėse diskusijose, kai „trolis“, dažniausiai anonimas, provokuoja kitus diskusijų dalyvius, įžeidinėja juos ir specialiai, beveik visada be jokios priežasties, mėgina sukelti konfliktus.
Pyktis
Pyktis / sxc.hu nuotr.
Temos: 1 Internetas

JAV Šiaurės Vakarų universiteto mokslininkai atliko „trolinimo“ tyrinėjimus ir padarė išvadą, kad anonimiškumas kai kuriems interneto vartotojams sukelia euforijos jausmą, panašų į apgirtimą nuo alkoholio arba valdžios jausmo, rašo „Wall Street Journal“.

Mokslininkų nuomone, būtent dėl šio jausmo kai kuriems diskusijų dalyviams „sugenda stabdžiai“ ir jie sąmoningai ima vis labiau kaitinti diskusijų atmosferą, norėdami dar labiau „apsvaigti“. Kita vertus, mokslininkai pastebėjo, kad būtent „troliai“ lengviausiai pasiduoda kitų interneto vartotojų manipuliacijoms.

Bendrovės „Crossways Consulting“ psichologas daktaras Darrylas Crossas mano, kad aštrus internetinių komentarų tonas – simptomas, kad tokiam komentatoriui būdingas asmenybės susidvejinimas. „Manau, kad daugelis žmonių turi dvi asmenybės puses. Pirmoji pusė valdoma gyvuliškų instinktų. Antroji yra labiau konservatyvi, atsargesnė ir geriau kontroliuojama“, – teigia D.Crossas.

„Kalbant apie elgesį internete, žmonės dažnai leidžia pasireikšti būtent pirmajai, instinktais besivadovaujančiai asmenybės pusei, užuot pažiūrėję į viską iš kitos pusės ir netauškę bet kokių niekų, kurie užeina ant seilės“, – sako psichologas.

Pasak D.Crosso, sugrąžinti internetinėms diskusijoms nors šiek tiek padoresnį toną būtų galima tik įvedus privalomą komentatorių registraciją, kurios metu jie turėtų nurodyti tikrus savo duomenis.

„Kai tik svetainių, kuriose galima palikti savo komentarus, lankytojai privalės iš pradžių prisiregistruoti ir pajus atsakomybę už savo žodžius, iš karto žengsime didelį žingsnį į priekį“, – tikina D.Crossas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas
Reklama
Nauja automatika ir robotai leis „VLI Timber“ auginti gamybą daugiau kaip 40 proc.
Reklama
Mitai stabdo pasiryžti? Specialistė paneigė pagrindinius investavimo mitus
Reklama
LPC meno galerijoje eksponuojamos parodos turi išskirtinę misiją
Užsisakykite 15min naujienlaiškius