Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Piratų partija svarsto perkelti „torrent“ tinklalapių serverius į kosmosą

Palydovas.
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Palydovas.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Tarptautinė Piratų partija (PP) neoficialiai svarsto perkelti „torrent“ tinklalapių serverius į jūrą, orą ar net kosmosą. Tokiu atveju jų administratoriai galėtų nepaisyti „žemiškųjų“ įstatymų, numatančių atsakomybę už teisių į intelektinę nuosavybę pažeidimus, arba į teisinius ginčus būtų įveltos kelios valstybės vienu metu, taip apsunkinant bylinėjimąsi.

Už informacijos laisvę, tinklo nepriklausomybę bei privatumą internete pasisakančios PP atstovai apie tai diskutuoja vidiniuose susirašinėjimuose el. laiškais, praneša Torrentfreak.com.

Prieš beveik ketverius metus „torrent“ tinklalapis „The Pirate Bay“ pareiškė norį įsigyti netoli Didžiosios Britanijos esančią jokios šalies nepripažįstamą mikrovalstybę Sylendą. Čia laikant tinklalapių serverius, nereikėtų rūpintis dėl įvairiose šalyse galiojančių įstatymų, kuriuose numatoma administracinė ar baudžiamoji atsakomybė už teisės į intelektinę nuosavybę pažeidimus. Tačiau šis ambicingas planas pasirodė esąs finansiškai neįkandamas.

Dabar vietoje to, kad susikurtų savo valstybę, „piratai“ diskutuoja apie panašias idėjas, kurios padėtų išvengti įstatymų. Viena jų – iškelti bylų dalinimosi (veikiausiai, „torrent“) tinklalapių serverius į kosmosą.

Bėga nuo įstatymų

PP yra „skėtinė“ organizacija, vienijanti Piratų partijas visame pasaulyje, kurių – oficialių ar užuomazgų – šiuo metu yra beveik 50-yje šalių.

PP narių el. susirašinėjime galima rasti įdomių idėjų, nuorodų ar dokumentu. Prieš kelias dienas čia kilo diskusija apie nuotolinį bylų dalinimosi tinklalapį.

Pagrindinė mintis ir klausimas – kaip „pabėgti“ nuo valstybėse galiojančių įstatymų.

Pagrindinė mintis ir klausimas – kaip „pabėgti“ nuo valstybėse galiojančių įstatymų.Iš pradžių svarstyta apie serverius „nešantį“ oro balioną, kuris nuolat keliautų per įvairių šalių oro erdvę. Tačiau netrukus pasiūlyta žvelgti kur kas aukščiau ir į kosmosą iškelti palydovą su interneto ryšiu ir serveriais, kuriuose būtų laikomi bylų dalinimosi tinklalapiai. Šis projektas galėtų būti finansuojamas iš idėjai pritariančių žmonių surinktomis lėšomis, pavyzdžiui, pasinaudojant tinklalapiu „Kickstarter“.

Diskusijai vystantis, vienas PP atstovas užsiminė, jog ironiška, o kartu ir naudinga, būtų serverius laikyti... jūroje (kaip tikriems piratams), nuotoliniu būdu valdomame laive ar jachtoje. Ji galėtų plūduriuoti tarptautiniuose vandenyse.

Tačiau ar tai veiktų?

Atmetus lėšų klausimą, net iškėlus palydovą į kosmosą, tinklalapį tektų prižiūrėti iš žemės, be to, jam reikėtų interneto ryšio, Interneto protokolo (IP) adreso ir domeno. Viskas nueitų perniek, jei į kosmosą iškėlus serverius interneto ryšio tiekėjas būtų priverstas atjungti ryšį. Ką jau kalbėti apie galinčias kilti problemas, tokias kaip standžiųjų diskų gedimai.

Visgi diskusija šia tema tęsiasi, ir tik laikas parodys, ar sulauksime „piratų“ laivo, baliono, palydovo, ar nieko.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT