-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Pristatyta pirmoji klaviatūra išmaniesiems telefonams su dirbtiniu intelektu

Klaviatūra „SwiftKey“ su nuspėjamuoju įvedimu yra viena iš populiariausių programų „Google Play“ parduotuvėje. Pernai ši programa tapo nemokama „Android“ prietaisams ir pasirodė jos versija „iOS“. Dabar programos kūrėjai žengia kitą žingsnį išmaniosios klaviatūros kūrime.
Naujoji klaviatūros versija „SwiftKey Neural“
Naujoji klaviatūros versija „SwiftKey Neural“ / Gamintojų nuotr.

Naujoji klaviatūros versija „SwiftKey Neural“ tapo pirmąja pasaulyje klaviatūra, kuri teksto prognozavimui ir koregavimui naudoja dirbtinių neuronų tinklą. Programos kūrėjai žada dar tikslesnius pasiūlymus, kurie bus pagrįsti anksčiau parašytu tekstu ir kontekstu. Sistema veikia ne su žodžių rinkiniu „ankstesnis – paskutinis – spėjimas“, o su frazių grupėmis, kurios gali susidėti iš kelių žodžių.

Ateityje tikimasi pasiekti tokį lygį, jog išmaniojo telefono klaviatūra iš karto pasiūlys keletą atsakymui į žinutę tinkamų frazių, o klavišų naudojimo bus galima atsisakyti.

„SwiftKey“ naudoja jau egzistuojančią technologiją „N-gram“, kurios duomenų bazėje yra daugiau nei 1 mlrd. žmonių, todėl ji daugeliu atveju pasiūlo teisingą teksto tęsinį. Vis dėlto, sistema negali prognozuoti žodžių, kurie nebuvo naudojami naudotojo suplanuota seka. Paslėptos frazių reikšmės „N-gram“ atpažinti taip pat negali.

Kūrėjai tikina, kad naudojant neuroninį tinklą, kuris yra sukurtas pagal žmogaus smegenų struktūrą ir funkcionavimą, pavyks teigiamai paveikti prognozavimo tikslumą. Tai leis kompensuoti „N-gram“ trūkumus dėl mašinos savarankiško mokymosi ir programos konteksto supratimas taps artimesnis žmogiškajam. Ateityje tikimasi pasiekti tokį lygį, jog išmaniojo telefono klaviatūra iš karto pasiūlys keletą atsakymui į žinutę tinkamų frazių, o klavišų naudojimo bus galima atsisakyti.

Šiuo metu „SwiftKey Neural“ yra kūrimo Alfa stadijoje ir visi norintys gali ją parsisiųsti iš „Google Play“. Programa kol kas palaiko tik anglų kalbą ir veikia „Android 4.4.4“ ir naujesnių OS valdomuose išmaniuosiuose telefonuose.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius