2011 12 10

VTB Vieningosios lygos desertas: Jonas Valančiūnas neatsilaikė prieš Donatą Motiejūną, kuris paskutinę pratęsimo minutę palaužė „Lietuvos rytą“

Jonas Valančiūnas prieš Donatą Motiejūną. Du didžiausi Lietuvos krepšinio talentai vienas prieš kitą. Viena labiausiai intriguojančių mikrodvikovų šį sezoną baigėsi D.Motiejūno ir Gdynės „Asseco Prokom“ triumfu.
Jonas Valančiūnas ir Donatas Motiejūnas
Jonas Valančiūnas ir Donatas Motiejūnas / Arch. nuotr.

VTB Vieningosios lygos B grupės rungtynėse Vilniaus „Lietuvos ryto“ (4 ir 3) klubas svečiuose po pratęsimo 73:74 (11:9, 25:21, 6:14, 21:19, 10:11) nusileido Tomo Pačėso treniruojamai Gdynės „Asseco Prokom“ (3 ir 6) ekipai, o vilniečių duobkasiu tapo ne kas kitas, o D.Motiejūnas.

„Asseco Prokom“ legionierius iš Lietuvos iki pratęsimo pabaigos likus žaisti 6 sek. pataikė dvitaškį, ir lenkų klubas šventė pergalę.

RUNGTYNIŲ EIGA

Pirmasis kėlinys vyko labai nerezultatyviai. Abi komandos daugiausiai dėmesio skyrė gynybai. Puolime vilniečių dvitaškiai skriejo pro šalį, o lenkai dažnai klydo. Renaldo Seibučio dvitaškis leido „Lietuvos rytui“ po pirmojo kėlinio pirmauti 11:9.

Antrajame ketvirtyje pirmieji savąjį puolimą išjudino Aleksandro Džikičiaus auklėtiniai, kurie po spurto 6:1 atitrūko – 24:17. Likus rungtyniauti 1,5 minutės svečiai tebepirmavo (33:25), tačiau „Asseco Prokom“ pelnė 5 taškus be atsako ir priartėjo – 30:33. Paskutinėmis sekundėmis tritaškį pataikęs Tyrese‘as Rice‘as „Lietuvos rytui“ leido į ilgąją pertrauką išeiti geresnės nuotaikos – 36:30.

Trečiojo kėlinio pradžioje Steponas Babrauskas įmetė tritaškį ir leido dar labiau atitrūkti svečiams – 39:32. Tuomet „Lietuvos rytas“ įkrito į labai gilią duobę ir per 8 minutes nesugebėjo pasižymėti, o tuo pasinaudoję T.Pačėso auklėtiniai išsiveržė į priekį – 41:39. Lenkai pirmavo ir po trisdešimties žaidimo minučių – 44:42.

Įpusėjus ketvirtajam kėliniui Lenkijos čempionai nežymiai pirmavo (58:55), bet „Lietuvos rytas“ spurtavo 8:0 ir likus žaisti 2 minutes buvo geresnėje padėtyje – 63:58. Oliverio Lafayetto‘o tritaškis ir Donato Motiejūno baudos metimai vėl atstatė pusiausvyrą – 63:63. Prasidėjus paskutinei minutei abi komandos apsikeitė netiksliomis atakomis, o paskutinė tokia buvo lenkų, palikusi vilniečiams 11 sekundžių. T. Rice‘o metimas, galėjęs išplėšti pergalę, skriejo pro šalį – 63:63.

Pratęsimą 5 taškais pradėjo lenkai (68:63), bet Steponas Babrauskas atsakė tritaškiu – 66:68. J. Blassingame‘as atsakė dvitaškiu (70:66), o „Lietuvos rytui“ suklydus D. Motiejūnas realizavo abi baudas – 72:66. Prieš prasidedant paskutinei minutei Lawrence‘as Robertsas pataikė labai svarbų tolimą metimą (69:72), o pavykus apsiginti T. Rice‘as realizavo abi baudas – 71:72. Maža to, Adamas Hryčaniukas kovodamas dėl kamuolio prasižengė, o L. Robertsas sumetęs abi baudas išvedė „Lietuvos rytą“ į priekį – 73:72. Lemiamos šeimininkų atakos metu D. Motiejūnas pataikė dvitaškį (74:73), o per likusias 6 sekundes T. Rice‘as spėjo išmesti kamuolį iš vidutinio nuotolio, tačiau jo metimas skriejo pro šalį.

REZULTATYVIAUSI ŽAIDĖJAI

„Lietuvos rytas“: T.Rice'as 19 (7 rez. perd.), S.Babrauskas ir R.Seibutis po 12, L.Robertsas 11, A.Jomantas 6, J.Valančiūnas 5 (7 atk. kam.), P.Samardžiskis ir M.Katelynas po 4.

„Asseco Prokom“: D.Motiejūnas 16 (4/9 dvitk. 0/3 tritaš. 8/11 baud. 5 atk. kam.), O.Lafayette'as 14, J.Blassingame'as 13, P.Frasunkievičius 11.

J.Valančiūno ir D.Motiejūno statistikos palyginimas
  Jonas Valančiūnas Donatas Motiejūnas
Minutės 25:28 34:14
Taškai 5 16
Dvitaškiai 2/4 (50 proc.) 4/9 (44 proc.)
Tritaškiai - 0/2 (0 proc.)
Baudų metimai 1/2 (50 proc.) 8/11 (73 proc.)

PRIEŠ RUNGTYNES

„Laukia neprastos rungtynės. „Lietuvos rytas“ šiuo metu demonstruoja puikią sportinę formą, tuo tarpu mes šią savaitę pasiekėme pirmą pergalę Eurolygoje, kuri, be abejo, sutvarkė mūsų psichologinę pusiausvyrą“, – mačo išvakarėse kalbėjo „Asseco Prokom“ strategas Tomas Pačėsas.

„Kita vertus, kiekvienos rungtynės – naujas išbandymas. Kad įveiktume „Lietuvos rytą“, turime būti maksimaliai susikaupę. Žinau, kad Lietuvoje šis mačas sulauks milžiniško susidomėjimo, aišku, ir dėl Jono Valančiūno bei Donato Motiejūno akistatos“, – kalbėjo T.Pačėsas.

Jis pridūrė, jog bene sunkiausia užduotis jo auklėtiniams – sustabdyti „Lietuvos ryto“ gynėjus, ypač Tyrese'ą Rice'ą.

„Lietuvos ryto“ strategas Aleksandras Džikičius pabrėžė, kad Gdynės komandos sudėtis labai apylygė, tačiau išskyrė amerikiečių Oliverio Lafayette'o ir Jerelo Blassingame'o, bei lietuvio Donato Motiejūno įtaką žaidimui.

„Tačiau esame pasiruošę šioms rungtynėms. Svarbiausia neleisti varžovams žaisti greitą krepšinį, kuriame jie labai pavojingi“, – sakė A.Džikičius.

Buvęs žalgirietis Jiri Zidekas, duodamas interviu oficialiam lygos tinklalapiui, mačo favoritu įvardijo „Asseco Prokom“ klubą, mat lenkai žais namuose, be to, po pergalės prieš „Union Olimpija“, jie yra puikios nuotaikos. „Žinoma, lietuviai nėra parankus varžovas jokiai komandai“, – pridūrė čekas.