Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dvigubos žmogžudystės byla Airijoje: aiškėja intymios aukos gyvenimo detalės

Jolanta Lubienė (Santaitė)
„Facebook.com“ nuotr, / Jolanta Lubienė (Santaitė)
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Airijos teismui tęsiant dvigubos lietuvių 27 metų Jolantos Lubienės ir jos aštuonerių metų dukros žmogžudystės bylos nagrinėjimą, posėdžiuose viešinama vis daugiau intymių aukos gyvenimo detalių. Paaiškėjo, kad J.Lubienė, kuri su kaltinamuoju susipažino internetu, nevengė flirto su draugės vyru, pažinčių svetainėse publikavo nuotraukas, kuriose vilki tik apatiniais ir rašė ieškanti vyro, rašo irishexaminer.com ir independent.ie.

J.Lubienės pokalbiai su vyrais internete buvo pateikti teismui. Vienoje iš žinučių nužudytoji rašė: „Aš ilgiuosi ko nors XXX. Aš ieškau vyro.“

Taip, ji buvo moteris, – teisme paklausta, ar auka buvo iš tų žmonių, kuriems reikia dėmesio, sakė R.Normantė.

Nužudytoji susirašinėjo su vyrais ne tik iš Kilorglino apylinkių, bet ir iš Korko bei Dublino.

Teisme paklausta, ar auka buvo iš tų žmonių, kuriems reikia dėmesio, J.Lubienės draugė R.Normantė atsakė: „Taip, ji buvo moteris.“

Teisme buvo apklaustas ir R.Normantės vyras Kęstutis. Jo buvo teiraujamasi apie santykius su žmonos drauge J.Lubiene.

Pareigūnai nustatė, kad jiedu flirtuodavo SMS žinutėmis. Tačiau vyras sakė, kad tai tebuvo juokai, ir atsisakė atskleisti susirašinėjimą policijai, o žinutes ištrynė.

„Facebook.com“ nuotr,/Jolanta Lubienė (Santaitė)
„Facebook.com“ nuotr,/Jolanta Lubienė (Santaitė)

Apklausė kaimynus ir vadovę

Teisme apklausti J.Lubienės kaimynai pasakojo lemtingą šeštadienį ryte girdėję namuose skambant muziką, o apie pietus – triukšmingai kažką lipant laiptais.

Taip pat buvo paviešinti mieste įrengtų vaizdo kamerų užfiksuoti vaizdai, kaip tą šeštadienį J.Lubienė vyksta apsipirkti ir grįžta namo.

Šuo niekaip nesitraukė nuo mirusios J.Lubienės kūno, lojo ir saugojo savo šeimininkę iki pat tos akimirkos, kai buvo nešte nuneštas į kitą kambarį.

Apklausiama J.Lubienės darbo vadovė teigė, kad moteris įprastai dirbdavo darbo dienomis, tačiau mielai ateidavo padirbėti viršvalandžių savaitgaliais. Tą savaitgalį, kai įvyko tragedija, moteris taip pat turėjo dirbti.

Todėl vadovė ne kartą skambino J.Lubienei, o sekmadienį ryte apsilankė jos namuose. Tačiau durų niekas neatidarė. Viduje tik garsiai skalijo šuo, jis draskė laiškams įmesti skirtą tarpą duryse.

Per šį tarpą J.Lubienės vadovė pamatė, kad viduje labai purvina. Visur buvo pilna juodai rudų dėmių, tačiau moteris nepagalvojo, kad tai gali būti kraujas. Jos teigimu, pirmoji mintis buvo ta, kad namus pridirbo suviduriavęs šuo.

Aurimas Andruška
Aurimas Andruška

Šuo saugojo kūną

Apie juodą J.Lubienės šunelį daug pasakojo ir teisme apklausti į įvykio vietą pirmieji iškviesti policijos pareigūnai. Jų teigimu, šuo niekaip nesitraukė nuo mirusios J.Lubienės kūno, lojo ir saugojo savo šeimininkę iki pat tos akimirkos, kai buvo nuneštas į kitą kambarį.

Byla toliau bus nagrinėjama kitą savaitę. Manoma, kad teismo posėdžiai kasdien gali vykti visą mėnesį, nes juose ketinama apklausti apie šimtą liudininkų.

Dviguba žmogžudyste kaltinamasis 27 metų Aurimas Andruška savo kaltę neigia. Jis pripažįsta, kad bendravo su auka, net su ja mylėjosi, tačiau tikina nei jos, nei jos dukros nesubadęs. 

Abi aukos savo namuose Kilorgline, Kerio grafystėje, rastos žiauriai subadytos pernai birželį.

Abi aukos savo namuose Kilorgline, Kerio grafystėje, rastos žiauriai subadytos pernai birželį.

Atidžiai apžiūrėję namą pareigūnai nesurado jokių įsilaužimo požymių. Nenustatyta, kad iš namo būtų kas nors pavogta. Nesurastas ir nusikaltimo įrankis.

J.Lubienė žūties metu vilkėjo kasdieniais drabužiais, jos kūnas rastas virtuvėje, pirmame namo aukšte.

Aštuonerių metų mergaitės kūnas rastas vonioje antrame namo aukšte.

J.Lubienė į Airiją atsikraustė 2006 m. Jos vyras M.Lubys prieš nelaimę apie pusmetį kartu su šeima negyveno, nes dirbo Švedijoje. J.Lubienė svarstė, ar kraustytis gyventi pas jį, ar grįžti į Lietuvą slaugyti sergančio tėvo.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
KALĖDINIŲ DOVANŲ GIDAS
Parašykite atsiliepimą apie 15min