Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Aplink Donecką verda mūšiai tarp Ukrainos armijos ir Rusijos diversantų

 Situacija Rytų Ukrainoje rugpjūčio 4 d.
Unian.net nuotr. / Situacija Rytų Ukrainoje rugpjūčio 4 d.
Šaltinis: 15min.lt, BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Judėjimo „Informacinis pasipriešinimas“ koordinatorius Dmitrijus Tymčukas antradienį pareiškė, kad Ukrainos vykdoma antiteroristinė operacija (ATO) nesibaigs tol, kol Ukrainos kariai neperims visos sienos su Rusija kontrolės, praneša naujienų agentūra „Unian“. Antradienį taip pat paskelbta, kad dėl Rusijos sukelto karo savo namus buvo priversti palikti apie 117 tūkstančių Donbaso gyventojų. Antradienio pavakarę taip pat pranešta, kad Donecke atsinaujino mūšiai.

Papildyta 20:22 val. Žuvo du civiliai

Per mūšius Ukrainos rytuose esančio Donecko, kurį kontroliuoja prorusiški teroristai, vakariniame priemiestyje, antradienį žuvo mažiausiai du civiliai asmenys, pranešė miesto valdžia.

„Esama dviejų aukų tarp civilių gyventojų“, - sakoma pranešime.

Skelbiama, kad intensyviausi mūšiai vyksta Donecko Petrovksio rajone.

Papildyta 18:39 val. Donecke vyksta mūšiai, Donbase susprogdinta 17 tiltų

Ukrainos žiniasklaida praneša, kad prorusiški teroristai skirtingose Donbaso regiono vietose iš viso jau susprogdino septynioika tiltų.

Tuo tarpu penktą valandą vakaro vietos laiku kai kuriose Donecko rajonuose buvo girdėti sprogimai ir apšaudymai.

Vietos gyventojai praneša, kad dėl teroristų apšaudymų kai kur buvo smarkiai apgadinta infrastruktūra ir elektros transformatorinės. Apie žuvusiuosius ir nukentėjusiuosius kol kas nepranešama.

Papildyta 15:52 val. Naktį apšaudyta Horlovka, pažeistas dujotiekis

Naktį iš pirmadienio į antradienį Horlovkos miestas buvo apšaudytas iš artilerijos pabūklų. Žuvo vienas miesto gyventojas, dar keturi buvo sužeisti.

Per apšaudymus sudegė keletas gyvenamųjų namų, taip pat buvo pažeistas magistralinis dujotiekis. Dėl šios priežasties dujų tiekimas nutrauktas 250 gyvenamųjų namų. Kai kuriuose miesto rajonuose sutrikdytas elektros energijos tiekimas.

Papildyta 15:43 val. Pabėgelių skaičius pasiekė 117 tūkstančių

Pranešama, kad išaugo iš karinių veiksmų kamuojamo Donbaso į kitus Ukrainos regionus bėgančių asmenų skaičius ir rugpjūčio 1 d. jis pasiekė apie 117 tūkstančių, rašo naujienų svetainė news.liga.net.

Jungtinių Tautų (JT) atstovo Ukrainoje duomenimis, į kitus Ukrainos regionus iš Donbaso po Rusijos pradėtos agresijos jau buvo priversti pasitraukti 117 tūkstančių žmonių, į Rusiją išvyko dar 168 tūkstančiai asmenų.

Liepos 25 d. duomenimis, į kitus Ukrainos regionus buvo pabėgę 100 tūkstančių žmonių.

Taip pat pranešama, kad nuo Krymo okupacijos pradžios iš pusiasalio pabėgo apie 15 200 asmenų. JT atstovai taip pat paragino Ukrainos valdžią sukurti pabėgelių registrą. Šis registrą būtina parengti iki žiemos pradžios, kad nuo karo pabėgusiems asmenims būtų suteikta būtinoji pagalba šaltuoju metų laiku, tvirtina JT atstovai. 

Papildyta 14:11 val. Paneigta informacija apie Jasinovatajos miesto išlaisvinimą

Donecko srityje esantį Jasinovatajos miestą vis dar kontroliuoja srityje siaučianti teroristų grupuotė.

„Jasinovatają ir rugpjūčio 5 d. tebekontroliuoja teroristai, visame mieste įsikūrę jų patikros punktai, smogikai taip pat nuolat patruliuoja prie miesto geležinkelio stoties. Ir, žinoma, niekur nematyti jokių Ukrainos vėliavų“, – Ukrainos žurnalistams teigė vienas miesto gyventojas.

Rugpjūčio 3 d. buvo paskelbta, kad Ukrainos ATO išlaisvino Jasinovatajos miestą nuo teroristų.

Papildyta 14:09 val. Iš Rusijos apšaudomi Ukrainos kariai

Apie tebesitęsiančius Ukrainos ATO pajėgų apšaudymus iš Rusijos pusės antradienį žurnalistams paskelbė Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos centro atstovas Andrejus Lysenka. 

„Antradienį nuo dešimtos valandos ryto apie keturias valandas Rusijos kariai iš „Grad“ sistemų ir artilerijos apšaudė Ukrainos pasieniečius ir karius netoli Vasilijevkos ir Amvrosijevkos“, – teigė A.Lysenka.

Europos saugumo ir bendradarbiavimo operacijos (ESBO) atstovas Ukrainoje taip pat žurnalistams pranešė, kad Amvrosijevka buvo apšaudoma iš haubicų. Jis taip pat pridūrė, kad buvo užfiksuota kaip iš Rusijos pusės buvo apšaudytas Ukrainos pasienyje esantis ATO patikros punktas.

Papildyta 13:29 val. Aktyviai kovojama su teroristais

Naktį iš pirmadienio į antradienį ir toliau vyko intensyvūs teroristų susidūrimai su Ukrainos ATO pajėgomis. Iš viso per pastarąją parą žuvo trys Ukrainos kariai, o dar 46 buvo sužeisti. Apie tai pranešė Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos centro atstovas Andrejus Lysenka.

„Buvo labai daug apšaudymų, kontratakų ir susidūrimų su teroristais“, – pabrėžė A.Lysenka.

Ankščiau Ukrainos gynybos ministras Olegas Musijus pareiškė, kad šalies biudžete beveik neliko lėšų ATO pajėgų medicininiam aptarnavimui. 

Papildyta 13:08 val. ATO baigsis kaip bus perimta sienos su Rusija kontrolė

D.Tymčukas taip pat pabrėžė, kad, nepaisant aktyvių pastarųjų savaičių veiksmų prieš teroristus, jų skaičius nesumažėjo. Teigiama, jog pro teroristų kontroliuojamus pasienio punktus patenka karinė technika ir nauji smogikai iš Rusijos.

„Dėl šios priežasties tol, kol ATO pajėgos neperims visos sienos kontrolės, operacija nebus nutraukta“, – tikino D.Tymčukas.

Papildyta 11:30 val. Rusija prie sienos telkia karinę techniką

Prie Rusijos ir Ukrainos sienos eilinį sykį pastebėta Rusijos karinės technikos kolona, kurioje ir salvinės ugnies sistemos „Grad“, rašo naujienų svetainė news.liga.net.

Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos centro atstovas Andrejus Lysenka pranešė, kad Rusija tęsia savo karių perdislokavimą prie sienos su Ukraina. Rusijos karinė technika šiuo metu nutolusi vos už kelių kilometrų nuo Ukrainos sienos.

VIDEO: Rusijos karinė technika prie sienos su Ukraina

Pranešama, kad naktį iš pirmadienio į antradienį Rusijos kariai ir toliau iš minosvaidžių apšaudė Ukrainos antiteroristinės operacijos (ATO) pajėgas. 

Papildyta 10.26 val. Nuo teroristų išlaisvintas Donecko priemiestis

Tęsiama antiteroristinė operacija. „Azovo“ batalionas atgavo Donecko priemiesčio – Marinkos – kontrolę. Pranešama, apie 14 sužeistųjų ir vieną žuvusįjį.

Papildyta 9.42 val. ATO spaudos centras pranešė, kad per Ukrainos karių, vykdančių antiteroristinę operaciją, apšaudymą aukų išvengta.

„Visi mūsų kariai yra sveiki ir jaučiasi gerai“, – pranešė ATO spaudos centras.

Papildyta 8.41 val. Kaip skelbia naujienų agentūra „Unian“, teroristai apšaudė antiteroristinę operaciją vykdančius Ukrainos karius. Ugnis atidengta į 72-ąją brigadą, grįžtančią iš Rusijos. Apie tai informavo ATO atstovai.

„Jie apšaudė beginklius Ukrainos karius – 72-ąją brigadą (ją sudaro 195 kariai), kuri grįžinėjo iš Rusijos teritorijos“, – skelbiama pranešime.

Papildyta 8.19 val. Teroristai siekia atgauti prarastas pozicijas

Ukrainos kariams toliau tęsiant antiteroristinę operaciją, padėtį apsunkina tai, kad teroristai bando atsikovoti prarastas pozicijas. Apie tai pranešė Karo politikos tyrimų centro vadovas, „Informacinio pasipriešinimo“ grupės lyderis Dmitrijus Tymčukas.

Michailas Kovalis: „Prie Ukrainos sienos – 33 tūkst. Rusijos karių ir 160 tankų“

Ukrainos karių vykdoma antiteroristinė operacija esą gali tapti pretekstu Rusijos invazijai į šalies tetiroriją. Apie tai informavo Nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos sekretoriaus pavaduotojas Michailas Kovalis, kalbėdamas laidoje „Žodžio laisvė“ per TV kanalą ICTV.

Ukrainos Sienos apsaugos tarnybos nuotr./Michailas Kovalis
Ukrainos Sienos apsaugos tarnybos nuotr./Michailas Kovalis

Anot jo, prie Ukrainos valstybinės sienos iš tikrųjų sutelktos didžiulės smogiamosios grupės. Jų karių skaičius siekia 33 tūkst. karių, – rašo naujienų agentūra „Unian“.

„Ypač galingos pajėgos yra Krymo teritorijoje – 23 tūkst. Rusijos karių. Taip pat ne mažiau galingos pajėgos sutelktos zonoje nuo Černigovo iki Taganrogo. Ten jau įsikūrė ir Rusijos armijos štabai. Visi šie veiksmai, kurie vykdomi tose srityse į Rytus nuo Ukrainos, aiškiai rodo, kad Rusijos ginkluotosios pajėgos pasirengusios imtis aktyvių karo veiksmų“, – kalbėjo N.Kovalis.

Pasak jo, prie Ukrainos sienos iš viso yra 33 tūkst. Rusijos karių ir 160 tankų.
 

Komentarai
Temos Ukraina, Rusija
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min