-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Iš taikos palaikymo misijos Kosove sugrįžo Lietuvos karys

Ketvirtadienį sutiktas ir apdovanotas iš Taikos palaikymo pajėgų misijos Kosove (angl. Kosovo Force, KFOR) sugrįžęs Lietuvos kariuomenės Judėjimo kontrolės centro karys vyresnysis seržantas Vaidotas Janulis. Lietuvos karys trijų mėnesių rotacijoje tarnavo KFOR Jungtinės logistikos palaikymo grupės štabe, dislokuotame Kosovo sostinėje Prištinoje.
Judėjimo kontrolės centro vyr. seržantas Vaidotas Janulis
Judėjimo kontrolės centro vyr. seržantas Vaidotas Janulis / Lietuvos kariuomenės Logistikos valdybos nuotr.

„Misijos Kosove metu mano pareigos buvo užtikrinti sklandų NATO pajėgų judėjimą: planuoti ir padėti organizuoti karių ir krovinių transportavimą, tarpininkauti atliekant sienos kirtimo procedūras, teikti paramą kontroliuojant karių vykimus keliuose, oro uostuose“, – sakė Judėjimo kontrolės tarptautinio integruoto logistinio vieneto (angl. Multinational Integrated Logistic Unit, MILU) transportavimo oru specialisto pareigas ėjęs vyr. srž. V. Janulis.

Kaip rašoma Krašto apsaugos ministerijos pranešime, Logistikos valdybos štabo viršininkas pulkininkas leitenantas Klaidas Tolys sugrįžusiam kariui įteikė jau antrąjį NATO ženklelį už dalyvavimą tarptautinėse misijose, taip pat padėkojo už sėkmingai atliktą tarnybą Kosove ir atstovavimą Lietuvai tarptautinėje NATO misijoje.

2012 metais Lietuvai vėl pradėjus dalyvauti NATO vadovaujamoje tarptautinėje operacijoje Kosove Lietuvos kariuomenė kas ketvirtį siuntė į KFOR misiją po vieną judėjimo kontrolės karį specialistą. Nuo misijos pradžios Judėjimo kontrolės kariai buvo skiriami į pajėgų perdislokavimo ir judėjimo, pajėgų transportavimo oru specialistų ir vieneto vadų pareigas. 2013 metais NATO judėjimo kontrolės vieneto operacijose Kosove iš viso tarnavo keturi kariai.

Lietuvos kariai Kosove tarnauja kartu su kariais iš kitų dešimties NATO šalių: Bulgarijos, Čekijos, JAV, Jungtinės Karalystės, Kroatijos, Kanados, Lenkijos, Rumunijos, Slovakijos ir Vengrijos.

Pagal galiojantį Seimo mandatą, į Kosovą dalyvauti KFOR misijoje Lietuvos kariai bus siunčiami ir 2014–2015 metais.

NATO operacija Kosove – KFOR – siekiama užtikrinti saugią aplinką ir laisvą judėjimą. KFOR taip pat teikia paramą Kosovo institucijoms ir tarptautiniam civiliniam personalui. Operacija pradėta 1999 m. birželio 12 d. Šiuo metu operacijos pajėgas sudaro kariai iš 30 šalių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius