Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

JAV žvalgybininko mintis – Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos armijas išlaikyti užsienio aukomis

Repeticija prie prezidentės D.Grybauskaitės apsilankymą Alytuje dislokuotame Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų batalione 2014 m. spalio 13 d.
Alfredo Pliadžio nuotr. / Lietuvos kariai
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Buvęs karinės žvalgybos karininkas ir valstybės valdymo profesorius Jamesas Fay'us siūlo sukurti specialų fondą, per kurį privatūs asmenys ir visuomeninės organizacijos galėtų finansuoti Rytų Europos kariuomenes bei apginkluoti jas galimam susirėmimui su Rusija.

Šią savo idėją J.Fay'us išdėstė leidinyje „The Wall Street Journal“.

J.Fay'us rašo, kad Vakarai padarė „gėdingai mažai“, kad sustiprintų Ukrainos gynybinius pajėgumus bei tuo pačiu leido Rusijai užgrobti Krymą ir sukelti krizę rytų Ukrainoje. Anot J.Fay'aus, Vakarų parama Ukrainai buvo tik „simbolinė“.

„Jeigu abejonių kamuojama NATO vadovybė negali suvokti rizikos ir imtis ryžtingų veiksmų, tai lyderio savybes galėtų pademonstruoti sunerimę aktyvūs piliečiai“, – rašo J.Fay'us.

Toliau J.Fay'us išdėsto, kaip sieną su Rusija turinčių Ukrainos, Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos kariuomenes galima būtų finansuoti ir apginkluoti kur kas geriau nei dabar.

Žmonės ir organizacijos, kurias jaudina tai, kas vyksta, pervestų ten pinigus, skirtus Baltijos šalių ir Ukrainos gynybai.

„Sąjungininkai galėtų atidaryti fondą, kuriame lėšos būtų kaupiamos minios finansavimo principu. Žmonės ir organizacijos, kurias jaudina tai, kas vyksta, pervestų ten pinigus, skirtus Baltijos šalių ir Ukrainos gynybai.

Tai būtų galima pavadinti „NATO laisvės fondu“. Iš šio fondo lėšų būtų galima finansuoti ir didžiausią Rytų Europoje Lenkijos kariuomenę.

Toks fondas galėtų skelbti sąrašą gynybos priemonių, būtinų kiekvienai šaliai, kurioms grasina Maskva, bei didmenines ginkluotės ir amunicijos kainas. Privatūs asmenys ir organizacijos galėtų sumokėti už nurodytas konkrečias prekes ir žinotų, kad NATO jas nupirks ir nusiųs tai valstybei, kuriai jų reikia.“

J.Fay'us mano, kad įgyvendinta jo idėja duotų ne tik materialinės naudos. „Kai milijonai dolerių pradės tekėti į „Laisvės fondą“, žiniasklaidai tai bus signalas, kad tūkstančiai žmonių pasiryžę finansuoti sąjungininkų gynybą ir mobilizuoti kolektyvinę valią priešintis tironijai. Be to, „Laisvės fondas“ parodytų NATO šalių lyderiams, kad jų piliečiai tiki Baltijos šalių ir Ukrainos teritoriniu vientisumu ir suverenitetu.

Toks visuomenės ryžto ir palaikymo demonstravimas galėtų padrąsinti tuos, kuriems to reikia“, – teigia J.Fay'us.

Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min