Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

NATO pratyboms Lietuvoje atsiunčia Danijos karių

NATO stiprina sausumos pajėgų buvimą Lietuvoje: atvyksta Danijos kariai
KAM nuotr. / NATO stiprina sausumos pajėgų buvimą Lietuvoje: atvyksta Danijos kariai
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Stiprinant NATO sutartas atgrasymo priemones Baltijos regione bendroms pratyboms ir mokymams į Lietuvą atvyksta ir kariai iš Danijos. Apie 140 danų žvalgų kartu su Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų dalinių žvalgais dalyvaus bendrose pratybose. Į Lietuvą danų kariai atvyksta lapkričio 19 d. per Klaipėdos jūrų uostą, jie kartu atsigabena ir karinę techniką.

Planuojama, kad Danijos kariai Lietuvoje treniruosis apie mėnesį.

„Mūsų partneriai atvyksta būtent tada, kada mums jų reikia, tai neatidėliotinas NATO viršūnių susitikimo sprendimų įgyvendinimas ir patikinimo priemonės Lietuvai, kad ji nelieka viena regione, kuriame pasikeitė saugumo situacija“, – sakė krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

Pratybose Danijos kariai kartu su Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų žvalgybos vienetais treniruosis vykdyti motorizuotąją žvalgybą, kuri naudojama įvairių tipų operacijose – puolimo, gynybos, taikos rėmimo ir pan.

Į Lietuvą 140 karių atvyksta iš Danijos kariuomenės divizijos 1-os brigados žvalgų kuopos. Danijos kariai pratyboms Lietuvoje atsigabena apie 70 vienetų įvairios technikos. Tai šarvuoti žvalgybos automobiliai MOWAG „Eagle IV“, kariniai sunkvežimiai.  Technika  iš Klaipėdos tą pačią dieną bus perdislokuojama  į Rukloje esantį Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Kunigaikščio Algirdo mechanizuotąjį pėstininkų batalioną.

Lietuva atvykusiems sąjungininkų kariams teikia visą reikiamą priimančiosios šalies paramą – užtikrina karių apgyvendinimą, maitinimą, kitą reikalingą logistinę paramą.

Nuo šių metų pavasario stiprinant NATO sutartas atgrasymo priemones Baltijos regione Lietuvoje nuo pavasario yra dislokuoti rotuojamos JAV sausumo pajėgų kuopos kariai, nuo spalio pabaigos iki gruodžio pabaigos – ir 140 Vengrijos karių kuopa.

Aljansas, reaguodamas į pasikeitusią geopolitinę situaciją regione, yra sustiprinęs ir Baltijos valstybių oro erdvės ir jūros apsaugą.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
KALĖDINIŲ DOVANŲ GIDAS
Parašykite atsiliepimą apie 15min