Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Oro pajėgų mokymo grupė Kandahare atsisveikino su kartu tarnavusiais Ukrainos kariais

Oro pajėgų mokymo grupė Kandahare atsisveikino su kartu tarnavusiais Ukrainos kariais
KAM nuotr. / Oro pajėgų mokymo grupė Kandahare atsisveikino su kartu tarnavusiais Ukrainos kariais
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Liepos 31 d. Kandahare dislokuota Lietuvos vadovaujama Oro pajėgų mokymo grupė atsisveikino su trimis Ukrainos kariais, dėl saugumo padėties Ukrainoje tarnybą tarptautinėje misijoje baigusiais anksčiau numatyto laiko.

„Puikiai suprantu būtinybę kariams grįžti į Ukrainą kuo anksčiau ir dėkoju jiems už profesionalią ir pasiaukojamą tarnybą. Lietuviams buvo didelė garbė tarnauti kartu su Ukrainos kolegomis. Žinau, kad abiejų šalių aviacijos specialistai turėjo galimybių pasimokyti vieni iš kitų“, – sakome Lietuvos kariuomenės vado generolo majoro Jono Vytauto Žuko laiške Ukrainos kariuomenės vadui generolui leitenantui Viktorui Muženko.

Laiške taip pat pabrėžiamas Ukrainos karių indėlis sėkmingai įgyvendinant Oro pajėgų mokymo grupei keliamas užduotis. 

Nuo 2011 metais savo veiklą pradėjusi ir Kandaharo oro uoste dislokuota Lietuvos vadovaujama Oro pajėgų mokymo grupė padėjo rengti Afganistano kariuomenės sraigtasparnių pilotus. Grupė buvo suformuota iš aviacijos patarėjų, kuriuos delegavo Lietuva, Latvija, Belgija ir Ukraina. Nuo pat grupės veiklos pradžios joje rotuodamiesi tarnavo trys Ukrainos aviacijos ekspertai.  

Šiuo metu Kandahare tarnauja jau paskutinioji Oro pajėgų mokymo grupės pamaina, šių metų rugsėjį užbaigsianti savo misiją ir kartu visos grupės veiklą. 

2008–2013 metais kartu su Lietuvos ir kitų NATO šalių kariais Lietuvos vadovaujamoje Goro provincijos atkūrimo grupės misijoje Afganistane tarnavo Ukrainos štabo karininkai, karo medikai, inžinieriai, civilių ir karių bendradarbiavimo specialistai. Pasibaigus Goro provincijos atkūrimo grupės veiklai, Ukrainos kariai tęsė misiją NATO vadovaujamų Tarptautinių saugumo paramos pajėgų vadavietėje (ISAF) Herate. 

Kartu su Lietuvos kariuomenės vienetu, teikiančiu logistinę paramą ISAF operacijoje dalyvaujantiems Lietuvos ir sąjungininkų kariams, nuo 2008 metu tarnauja du logistikos ir pajėgų apsaugos specialistai. Jie tarnybą tęs ir toliau.  

Ukrainos kariai NATO ISAF operacijoje Afganistane dalyvauja nuo 2007 metų. 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min