Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rusijos kariniai laivai vėl vaikė civilius laivus Lietuvos ekonominėje zonoje Baltijos jūroje

Kovinio rengimo mokymai Baltijos jūroje
Laivų P14 „Aukštaitis“ ir M54 „Kuršis“ įgulos narių nuotr. / Kovinio rengimo mokymai Baltijos jūroje
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Gegužės 30 d. gavus pranešimus apie Lietuvos išskirtinėje ekonominėje zonoje Baltijos jūroje esančius Rusijos Federacijos laivus, į jūrą išplaukė Lietuvos karinių jūrų pajėgų laivas M52 „Sūduvis“ ir buvo išsiųstas Karinių oro pajėgų budintis sraigtasparnis Mi-8.

Lietuvos išskirtinėje ekonominėje zonoje buvo identifikuoti trys Rusijos Federacijos Baltijos karinio laivyno laivai. Du iš jų priklauso vienai moderniausių korvečių klasių „Steregushchiy”, kurių paskirtis kovoti su taikiniais tiek po vandeniu, virš vandens, sausumoje ir ore. Taip pat – remti desanto operacijas išsilaipinant į krantą, naikinti taikinius maždaug 150 km spinduliu.

Šiuose laivuose įdiegtos pažangios „Stealth“ technologijos, apsunkinančios laivų aptikimą. Trečiasis Rusijos Federacijos laivas yra modernus raketinis kateris.

Pranešimus, apie tai, kad dėl Rusijos vykdomų pratybų jūroje šie laivai nurodo keisti kursą Lietuvos Respublikos išskirtinėje ekonominėje zonoje esantiems civiliniams laivams, tarp kurių buvo ir elektros jungties kabelio tarp Lietuvos ir Švedijos tiesimo darbus vykdantis laivas, Lietuvos karinės jūrų pajėgos gavo tarp 9 ir 10 val. 

Tai jau antras toks incidentas šią savaitę ir trečias šiais metais, kai dėl Rusijos Federacijos vykdomų karinių pratybų trukdomas civilinių laivų eismas Lietuvos išskirtinėje ekonominėje zonoje.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min