Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ukrainos gynybos ministras Michailas Kovalis: Rusija įvaldė naują karo stilių, kuriam ruošėsi kelerius metus

Michailas Kovalis
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Michailas Kovalis
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Rusija karui su Ukraina ruošėsi kelerius metus, o jos pasiųsti kariai net neslepia, kas jie tokie, spaudos konferencijos metu sakė Ukrainos gynybos ministras generolas pulkininkas Michailas Kovalis, praneša unian.net.

„Aš manau, kad Rusijos pasiruošimas kariauti užtruko ne vienerius metus. Tačiau tie, kas organizavo šią operaciją, nesitikėjo, kad Ukrainos kariuomenė sugebės atlikti dabar vykdomas užduotis“, – sakė jis. 

Ministro teigimu, Rusijos į Ukrainą pasiųsti kariškiai net neslepia, kas jie tokie. „Jie prisistato, kas jie tokie. Kuomet buvo užpulta viena mūsų bazė, prie mūsų iškart priėjo karininkai ir prisistatė, kad jie yra iš 45-ojo Rusijos žvalgybinio pulko. Jie pareikalavo, kad mes pasiduotume ir netgi paminėjo savo pavardes. Galbūt jų pavardžių tikrumas ir kelia abejonių, tačiau kad toks pulkas egzistuoja, galiu užtikrinti  200 proc.“, – teigė M.Kovalis

M.Kovalis taip pat tvirtino, kad Rusija prieš Ukrainą kovoja naujo pobūdžio karą – tokių karų pasaulyje iki šiol nėra buvę. 

„Karus tyrinėjantys mokslininkai gali jums tai patvirtinti. Tai naujo tipo karas, kaimyninė šalis pasiuntė prieš mus specialius diversantų būrius, kurie negali būti paruošti per vieną dieną. Praėjus kuriam laikui mes sužinosime, kaip Ukrainoje atsirado Igoris Girkinas, prisistatantis Igoriu Strelkovu. Jis buvo atvykęs į Ukrainą ne vieną kartą, dalyvavo daugelyje Pirmojo ir Antrojo pasaulinių karų rekonstrukcijose. Čia jis užmezgė pažinčių“, – teigė ministras. 

Anot M.Kovalio, Ukrainos kariuomenė negali vykdyti plataus masto karinių operacijų, nes dalis civilių ir dalis teisėsaugos darbuotojų Rytų Ukrainoje palaiko priešo pusę. 

„Buvo atvejis, kai sugedo mūsų automobilis – karininkas ir kareivis paprašė milicijos pagalbos, tačiau milicija atvedė separatistus, ir šie sulaikė mūsų žmones. Kariškiai pripratę, kad žmonės laiko juos gynėjais, tačiau karinių veiksmų teritorijoje kai kurie žmonės vertina mus ir kaip priešus“, – teigė jis. 

To pasaulio praktikoje dar nebuvo. Mes tikėjomės, kad Rusija gins mus, jeigu kokia nors valstybė įsiverš į mūsų teritoriją

Anot M.Kovalio, kariauti su Rusija sudėtinga ir dėl to, kad šalį užpuolė valstybė, kuri buvo laikoma vienu iš Ukrainos saugumo garantų. 

„To pasaulio praktikoje dar nebuvo. Mes tikėjomės, kad Rusija gins mus, jeigu kokia nors valstybė įsiverš į mūsų teritoriją“, – spaudos konferencijoje kalbėjo ministras.

Jis pripažino, kad Ukrainos kariuomenė susidūrė su netikėtumo veiksniu – buvo tikėtasi, kad teks atremti atvirą priešininko agresiją, o susidūrė su tuo, kad priešo armijos daliniai slepiasi už civilių nugarų. 

„Karas vyksta ne pagal taisykles. Dažnu atveju žmonės paverčiami savotišku teroristų barjeru. Pavyzdžiui, Kramatorske mūsų koloną buvo apsupę civiliai, o po 30 minučių už jų nugarų jau stovėjo stiprūs vyrai su rusiškais granatsvaidžiais“, – sakė jis. 

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min