Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Mobiliųjų telefonų detektyvą režisierius pristatys asmeniškai (video)

Talal Jabari
Organizatorių nuotr. / T.Jabari
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Į Lietuvą pristatyti dokumentinio filmo „Grėsmingas signalas“ specialiai iš JAV atvyksta režisierius Talalas Jabari. Jis dalyvaus filmo, pasakojančio apie mobiliųjų telefonų poveikį, europinėje premjeroje, kuri Vilniuje vyks jau kovo 28 dieną.

„Tai juosta, skirta tokiems žmonėms, koks pats buvau prieš dvejus metus – gausiai besinaudojantiems mobiliuoju telefonu, tačiau dėl informacijos stokos nė neįtariantiems apie naudojimosi ,kainą – galimą poveikį sveikatai. Filmas JAV sulaukė didžiulio žiūrovų dėmesio ir įvairių reakcijų, kurių tikiuosi ir po premjeros Lietuvoje“, – prieš viešnagę Lietuvoje teigia T.Jabari.

Filmo kūrėjas atskleidė, kad domėtis mobiliųjų telefonų ir jų skleidžiamos elektromagnetinės spinduliuotės poveikiu sveikatai pradėjo gimus dukrai, prieš dvejus metus.

Režisierius kino ir TV industrijoje dirba daugiau nei dešimtmetį. Prieš sukurdamas ,,Grėsmingą signalą”, jis rengė reportažus smurto ir prievartos temomis didžiausioje pasaulyje naujienų tarnyboje BBC, prodiusavo tarptautinius dokumentinius realybės šou ir filmus.

„Grėsmingas signalas“ – debiutinė JAV režisieriaus pilnametražė dokumentinė juosta, kurią jis sukūrė savo lėšomis. Tyrimai ir informacijos filmui paieška truko daugiau kaip pusantrų metų. Filmuodamas T.Jabari apkeliavo 10 užsienio šalių ir bendravo su 18 ekspertų.

Pasak Silvinijos Simonaitytės, „Ekoinstituto“ vadovės, Lietuvoje pristatomas filmas – gera informacijos priemonė supažindinti žmones su elektromagnetinių bangų, kurias skleidžia ir mobilieji telefonai, poveikiu sveikatai.

„Tyrimai rodo, kad informacijos apie elektromagnetinę spinduliuotę stinga daugiau nei pusei šalies gyventojų. Tai yra viena iš aktualiausių šių dienų ekologijos problemų, todėl būtina skirti dėmesio visuomenės švietimui”, – sako S.Simonaitytė.

Dokumentinės juostos „Grėsmingas signalas“ premjera ir susitikimas su režisieriumi vyks kovo 28 dieną 20 val. k. t. „Forum Cinemas Vingis” 1 salėje.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min