Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

B.Obama: „Lietuvos žmonių stiprybė ir vienybė prieš 20 metų įkvepia mus ir šiandien“

Barackas Obama
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Barackas Obama
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) prezidentas Barackas Obama sveikina visus Lietuvos žmones Nepriklausomybės atkūrimo dienos – Kovo 11-osios proga. Jo sveikinimą Seimo iškilmingame posėdyje perskaitė JAV valstybės sekretorės atstovė Pamela Kvanrad.

„Siunčiu nuoširdžius linkėjimus Lietuvos žmonėms Lietuvos valstybės atkūrimo 20-mečio proga. 1990 m. kovo 11 d. Lietuvos patriotai nubalsavo už nepriklausomybės nuo tarybinių okupantų atkūrimo paskelbimą. Daugiau kaip po metų nenuilstant dirbant naujajai Lietuvos Vyriausybei ir po beginklių protestuotojų žūties, tragiškos žūties, tarybinė vyriausybė galiausiai pripažino Lietuvos nepriklausomybę. Kovo 11 d. įvykiai padarė lemiamą poveikį tam, kad Vidurio ir Rytų Europoje būtų grįžta prie demokratinių vertybių“ – JAV prezidentą citavo P.Kvanrad.

„Jūsų prieš dvidešimt metų pademonstruota stiprybė ir vienybė įkvepia mus ir šiandien. Jungtinės Amerikos Valstijos rėmė jus tarybinės okupacijos laikotarpiu ir mes ir toliau liekame jūsų nepalaužiamu sąjungininku ir ištikimu draugu. Gilindami mūsų dvišalius santykius ir tęsdami partnerystės darbą NATO, mes drąsiai kartu žvelgsime į akis XX a. iššūkiams. Jums švenčiant šią istorinę sukaktį mes taip pat džiaugiamės Amerikos lietuvių indėliu į JAV plėtrą bei didžiuliu kultūriniu palikimu tų, kas didžiuojasi savo lietuviškomis šaknimis. Sveikinu Jus su tuo, ko pasiekėte kaip tauta ir kaip valstybė, ir linkiu jums visokeriopos sėkmės ateityje.“

Aplankykite specialią Kovo 11-ajai skirtą rubriką.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min