Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Iš L.Kaczynskio žūties bandoma ir pasipelnyti

Vėliavų pardavėjai džiaugiasi pelnu
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Vėliavų pardavėjai džiaugiasi pelnu.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Praėjusį šeštadienį įvykusi Lenkijos prezidento Lecho Kaczynskio lėktuvo katastrofa daugelį žmonių sukrėtė, tačiau kai kam tai tapo ir puikiu pasipelnymo šaltiniu.

Kaip rašo „The New York Times“, praėjus vos trims valandoms po Lenkijos prezidento žūties vienas apsukrus lenkas jau buvo pagaminęs marškinėlius, ant kurių – Lenkijos vėliava ir užrašas R.I.P. Pirmuosius 50 egzempliorių jis pardavinėjo po 8,5 dolerio.

Tai buvo tik pradžia. Netrukus interneto aukcione „Allegro“ buvo bandoma parduoti su šia tragedija susijusius interneto domenus. Lech-Kaczynski.eu buvo parduodamas už milijoną zlotų, tačiau vėliau šios idėjos, sulaukus daug kritikos, atsisakyta. Kiti bandė užsidirbti prašydami siųsti tekstines užuojautos žinutes, kurių kaina – 10,60 dolerio, žadėdami vėliau išleisti ir knygą, kurioje bus šios žinutės.

Netrukus prekyboje pasirodė žadintuvai su žuvusios pirmosios Lenkijos poros atvaizdu. „Mes turime pasakyti „sudie“ pirmajai porai Lechui ir Maria Kaczynskiams, mes niekada jų neužmiršime. Dabar prašome įsigyti prezidentinį laikrodį su prezidento ir jo žmonos nuotraukomis“, – skelbė laikrodžių pardavėjai.

Greitai pradėta gaminti ir daugybė kitų suvenyrų, skirtų šiam tragiškam įvykiui paminėti. Neblogai uždirbo ir žvakių pardavėjai, kurie išpuoštas žvakes pardavinėjo maždaug už 5 litus.

„Lenkiją sukrėtusi netektis suvienijo šalį ir sukėlė solidarumą bei gedulą, kokio nebuvo nuo Jono Pauliaus II mirties“, – pastebi leidinys.

Tačiau tragedija įgavo ir komercinį atspalvį. Kai kurie lenkai sako, kad tai natūrali rinkos ekonomikos išraiška. Tačiau kiti, kurie labiau įsigilinę į žuvusio prezidento, pasisakiusio už socialinį teisingumą ir smerkusio rinkos ekonomikos kraštutinumus, idėjas, sako, jog jį pašiurpintų tokie suvenyrai. Tiesa, jie prideda, kad prezidentas greičiausiai nebūtų smerkęs tokių pardavėjų, mat puikiai suprato žmogiškas silpnybes.

Kai kurie ekonomistai sako, kad verslininkų pastangos pasipelnyti toli gražu ne visiems jiems duos norimą rezultatą. Mat daugelis lenkų vis dėlto linkę nusiraminimo ieškoti namie, bažnyčioje, o ne parduotuvėje pirkdami suvenyrus.

Tiesa, kai kurie prekiautojai linkę tokius žodžius paneigti. Laikraščio kalbinta viena pardavėja, prie prezidentūros Varšuvoje prekiaujanti valstybinėmis vėliavomis, sako, kad pastarosiomis dienomis plykstelėjus lenkų patriotizmui dabar šeimą galės išmaitinti net kelis mėnesius. Šeštadienį, tragedijos dieną, ji sakė uždirbusi apie 1 700 litų. Jos parduodamos vėliavos kainuoja apie 20 litų.

Kai kurie Krokuvos viešbučiai pastarosiomis dienomis permąstė ir savo kainų politiką, todėl artėjantį savaitgalį, kai čia vyks prezidento ir jo žmonos laidotuvės, kainos šio miesto viešbučiuose smarkiai pakilo. Kai kurie viešbučiai užkėlė kainas iki beveik 10 tūkst. litų už naktį.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
KALĖDINIŲ DOVANŲ GIDAS
Parašykite atsiliepimą apie 15min