Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Airijos lietuviai nori draugauti su Klaipėda

Klaipėdietis G.Navickas šiuo metu yra Airijos lietuvių bendruomenės pirmininkas.
Savivaldybės nuotr. / Klaipėdietis G.Navickas šiuo metu yra Airijos lietuvių bendruomenės pirmininkas.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Daugiau kaip 100 tūkst. lietuvių Airijoje telkianti bendruomenė panoro užmegzti glaudesnius ryšius su Lietuvos uostamiesčiu.

Tokį norą išsakė šiandien pas Klaipėdos merą Rimantą Taraškevičių apsilankęs lietuvių bendruomenės Airijoje pirmininkas Gintaras Navickas. Pirmininkas pats yra kilęs iš Klaipėdos ir į Airiją emigravo prieš kelerius metus.

Lietuvoje G.Navickas ilgą laiką vadovavo savo verslui, buvau vienos Klaipėdos žuvies perdirbimo įmonės generalinio direktoriaus pavaduotoju. Paskutiniu metu, prieš išvykstant Airijon, nemažai dirbo reklamos ir viešųjų ryšių srityje. Gana aktyviai dalyvavo visuomeniniame gyvenime. Radęs skelbimą laikraštyje, G.Navickas susigundė galimybe dirbti svetur. Praėjęs atranką ir intensyvius mokymus jis jau kelerius metus Airijos automobilių techninės apžiūros centre dirba inspektoriumi. 

Bendradarbiavimo projektas tarp Klaipėdos miesto savivaldybės ir Mayo grafystės Balinrobo miestelio apims kultūrinius bei turizmo mainus, abiejų pusių delegacijų vizitus, mokymus.
„Mūsų bendruomenės pagrindinis tikslas – išsaugoti lietuvybę, tad smagu, kad sulaukėme pritarimo ir palaikymo. Dabar svarbiausia, kad abiejų pusių specialistai rastų bendrų sąlyčio taškų“, – sakė G.Navickas.

R.Taraškevičius teigiamai įvertino Airijos tautiečių iniciatyvą ir patikino, jog kliūčių užmegzti ilgalaikę draugystę nėra.

„Mes norime bendrauti su išeivijos lietuviais ir dėsime visas pastangas, kad ši draugystė sėkmingai gyvuotų“, – kalbėjo meras.

Dėl įtemptos miesto finansinės situacijos šiemet iš biudžeto tarptautiniams ryšiams palaikyti lėšų nenumatoma skirti, tad šiam projektui finansuoti laukiama ES paramos. Dėl Klaipėdos dalyvavimo projekte sprendimą priims miesto Taryba.

Šiuo metu Klaipėda turi 19 miestų partnerių. Šiemet bus minimos partnerystės su Vokietijos miestu Liubeku 20-osios metinės.

Komentarai
Temos Klaipėda, Airija
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min