Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Alytus mero neišsirinko, miestas lieka su laikina vadove

Alytaus miesto savivaldybė
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Alytaus miesto savivaldybė
Šaltinis: alytausgidas.lt
0
Skaitysiu vėliau
A A

Penktadienį vykusiame Alytaus miesto tarybos posėdžio metu vyko naujo mero rinkimai. Alytaus mero postas liko laisvas iš pareigų atleidus korupcija įtariamą Česlovą Daugėlą.

Vytautas Špucis socialdemokratų vardu pasiūlė buvusio savivaldybės administracijos direktoriaus ir vicemero, socialdemokrato Felikso Džiauto kandidatūrą.

Konservatorė Silvija Peštenienė savo frakcijos vardu pristatė dvi kadencijas Alytaus miestui vadovavusio konservatoriaus Dobilo Kurtinaičio kandidatūrą.

Savo kalboje D. Kurtinaitis minėjo savo siekį, kad Alytus atsikratytų šeštojo miesto įvaidžio, F. Džiautas nemažai kritikavo buvusius vadovus ir siūlė „įsiklausyti į paukščius ir žvaigždes“.

Išklausę abu kandidatus, tarybos nariai priėjo prie slapto balsavimo. Prieš tai iš tarybos salės pasitraukė derybomis dėl naujo valdžios išdėstymo Alytaus mieste nepatenkinti tvarkiečiai Rimvydas Anusauskas, Jolanta Galakvoščienė, Romas Jankauskas ir Juozas Skestenis.

Po „paksininkų“ pasitraukimo balsavimo urnų link patraukė 22 tarybos nariai. Petraukos metu pasigirdo nuomonių, kad meras gali būti neišrinktas dėl lyginio balsuotojų skaičiaus.

Šis santykis galėjo būti kitoks, tačiau kaip ir praėjusiame tarybos posėdyje nedalyvavo Henrikas Šyvokas. Tiesa, posėdžiauti grįžo iš kelionių parvykęs tarybos narys Romualdas Ambroževičius.

Savo nuomonę, kad ir pavėluotai, jis pasakė dar prieš balsavimą – nepritaria spalio 21-ąją jau įvykusiam Č.Daugėlos atstatydinimui.

Iki naujų savivaldos rinkimų likus 113 dienų, paiškėjo, kad Alytus naujo mero neturės. Balsų skaičiavimo komisijos narys Virgilijus Leketas paskelbė, kad iš 22 balsavimo biuletenių:

5 - už F. Džiauto kandidatūrą,
8 – už D. Kurtinaičio kandidatūrą
9 biuleteniai paskelbti negaliojančiais.

Alytui liko vadovauti laikinoji merė Nijolė Makštutienė, vicemerės poste 10 prieš 9 balsus savo poste liko ir vicemerė Rimutė Rakauskienė.  

alytausgidas.lt
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min