Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Programa „Renkuosi mokyti“: žinomi žmonės taps mokytojais

Beata Nicholson
Gedimino Kropio nuotr. / Beata Nicholson
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

„Renkuosi mokyti!” – tai ilgalaikė socialinė programa, pritraukianti į mokyklas jaunus motyvuotus žmones. Taip ji siekia paskatingi gerus pokyčius Lietuvos švietimo sistemoje.

Nacionalinėse strategijose yra pripažįstama, kad ir  Lietuvos mokyklose didėja socialinis ir psichologinis nesaugumas, vaikai nenoriai eina į mokyklą, o 60 proc. paauglių teigia jose patiriantys patyčias. Visa tai rodo, kad vaikams trūksta dėmesio ir rūpesčio mokyklose.

Mokyklų kolektyvuose jaučiamas jaunų žmonių, įkvepiančių minčių, drąsių idėjų stygius, o ir pati mokytojo profesija yra nepelnytai nuvertinama. Dėl to gabūs specialistai ir pedagogo profesiją įgiję absolventai dažnai net nesvarsto, ar rinktis darbą mokykloje.

Tyrimai ir faktai rodo, jog mokinių savijauta bei pasiekimai mokykloje labai stipriai priklauso nuo konkretaus mokytojo,  todėl programa „Renkuosi mokyti!" siekia į mokyklas atvesti jaunus profesionalius žmones, kurie yra pasiruošę padėti kiekvienam vaikui, o ypač tiems, kuriems reikia įkvepiančio pavyzdžio, palaikymo ar nuoširdaus dėmesio. Šiemet pagrindinis programos dėmesys bus skiriamas atokiau nuo rajonų centrų esančioms mokykloms, ten bus įdarbinti programos mokytojai.

Kaip veikia programa ir ką ji suteikia dalyviams?
Programa pritraukia susidomėjusį jaunimą, atrenka geriausius ir labiausiai tinkančius mokytojo darbui, apmoko juos pagal intensyvią mokymų programą ir įdarbina dvejiems metams mokyklose.

Programa suteikia:
• Dvejų metų trukmės darbo programą aukštųjų mokyklų absolventams
• Nuolatinius mokymus ir profesinį bei emocinį palaikymą
• Studijas, suteikiančias mokytojo kvalifikaciją
• Lyderystės mokymą: pranašumą būsimai karjerai
• Galimybę ugdyti naudingus mokytojo įgūdžius, atrasti naujus savo talentus
• Du profesinius kelius: tęsti mokytojo darbą arba pasibaigus programai ieškoti naujų iššūkių kitoje veikloje
• Prasmingą veiklą, keičiančią mokyklą ir visuomenę į gera
• Įsiliejimą į kūrybingą ir aktyvią programos dalyvių bendruomenę
• Bendravimą su pažangiomis įmonėmis - programos partnerėmis.
Kas organizuoja šią programą ir kas jos partneriai?
Programa gimė 2008 m. kaip privati verslo, neabejingo Lietuvos švietimo sistemos problemoms, iniciatyva ir jau pritraukė daug ja tikinčių partnerių. Programą iniciavo SEB bankas, prie jos įgyvendinimo prisideda personalo konsultantai „Primum Esse“, advokatų kontora Lideika, Petrauskas, Valiūnas ir partneriai LAWIN, vadovų mokymo centras BMI, TV reklamos gamybos studija „Idee Fixe“, rinkos tyrimų ir analizės grupė „Rait“, Vytauto Didžiojo universitetas, Lietuvos televizija, portalas ir laikraštis „15 min.“, komunikacijos konsultantai „VRP | Hill & Knowlton“. Programą globoja LR Švietimo ir mokslo ministerija, organizuoja „Mokyklų tobulinimo centras“. Programa bendradarbiauja su analogiškomis programomis užsienio šalyse (Latvijoje, Estijoje, D.Britanijoje).

Kokia „Renkuosi mokyti!“ savaitės esmė?

Kovo 2-9 dienomis vyksiančiu renginiu – „Renkuosi mokyti!” savaitė – programa siekia atkreipti visuomenės dėmesį į mokytojo profesiją ir paskatinti jaunimą išbandyti mokytojo kelią. Visą savaitę skirtingose programos mokyklose tikras pamokas artimas savo sričiai veda iškilūs Lietuvos žmonės – meno, mokslo, verslo, žiniasklaidos, pramogų ir kitų sričių atstovai,  neabejingi mokyklos ateičiai. Jie dalinasi savo patirtimi, kokių savybių jiems prireikė šiame darbe. Tuo pačiu, mokiniams tai puiki galimybė pamatyti kitokius mokytojus ir kitokias pamokas. Kartu su šiuo renginiu prasideda ir kandidatų atranka į naują „Renkuosi mokyti!“ dalyvių, būsimų mokytojų, laidą.

Kalendorius

Kovo 2 d. 8 val. Vilniaus Salininkų vidurinėje mokykloje anglų kalbą dėstys Beata Nicholson, 8.55 val. Vytautas V.Landsbergis Vilniaus Filaretų pradinėje mokykloje ves pradinio ugdymo pamoką, 10.55 val. Viktoras Diawara ves anglų kalbos pamoką Vilniaus A.Vienuolio pagrindinėje mokykloje, 12.30 val. Julita Varanauskienė Vilniaus Jeruzalės vidurinėje mokykloje ves ekonomikos pamoką, 12.55 val. Daiva Urbonavičiūtė vadovaus technologijos užsiėmimams Vilniaus Salomėjos Nėries gimnazijoje.

Kovo 3 d. Naglis Šulija 8.30 val. Vilniaus šiuolaikinės mokyklos centre dėstys gamtos pažinimą, 9.50 val. Jurga Šeduikytė Vilniaus V.Kačalovo gimnazijoje lavins kūrybiškumą.

Kovo 4 d. 9.50 val. Veronika Povilionienė Vilniaus Šv.Kristoforo pagrindinėje mokykloje dėstys istoriją. Apie kitas paskaitas daugiau informacijos rasite projekto Facebook profilyje arba svetainėje.

 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min