Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ar ketvirtadienis taps juoduoju Kauno merui konservatoriui Andriui Kupčinskui?

Andrius Kupčinskas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Andrius Kupčinskas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Kauno merui Andriui Kupčinskui neramios dienos – dėl nepasitikėjimo juo pasirašė 23 miesto tarybos nariai. Tai dviem balsais daugiau nei reikia atstatydinti merui. Vienintelė mero viltis – dalis pasirašiusiųjų yra abejojantys ir lengvai keičiantys nuomonę politikai. Balsavimas dėl A.Kupčinsko įvyks ketvirtadienį.

„Tarybos posėdyje bus nemažai intrigos, kaip pasaulio krepšinio čempionate kovojant dėl trečios vietos“, – trečiadienį kalbėjo A.Kupčinskas. Tarybos posėdis, kuriame bus balsuojama dėl nepasitikėjimo A.Kupčinsku, rengiamas ketvirtadienį.

Jis pranešė, kad prieš pirmąjį po vasaros tarybos posėdį buvo atnaujinta koalicijos sutartis. „Koalicija susilpnėjusi, bet pajėgi garbingai pabaigti kadenciją. Svarbu baigti pradėtus darbus. Kviečiu frakcijas susitelkti miesto labui“, – kalbėjo A.Kupčinskas.

Atnaujintoje koalicijos sutartyje jau nėra frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ parašų, nors jų atstovas Vytautas Vasilenka tebėra vicemeras. Ši frakcija taryboje turi 3 vietas.

„Turime informacijos ir matome, kad atskiri šios frakcijos nariai reiškia nepasitikėjimą ir tuo laužo anksčiau pasirašytą koalicijos sutartį“, – aiškino meras.

Dėl nepasitikėjimo meru pasirašė ir 2 iš 6 socialdemokratų frakcijos narių, kurie buvo koalicijoje ir joje liko atnaujinus sutartį.

Tačiau dėl nepasitikėjimo meru pasirašė ir 2 iš 6 socialdemokratų frakcijos narių, kurie buvo koalicijoje ir joje liko atnaujinus sutartį.

Socialdemokratai taip pat turi vicemero kėdę, kurioje sėdi girtavimu darbe išgarsėjęs Vasilijus Popovas.

Socialdemokratas Valys Venslovas ketvirtadienį pareiškė, kad socialdemokratų Kauno skyrius pareiškė paramą merui ir įpareigojo visus savo frakcijos narius Kauno taryboje nebalsuoti už nepasitikėjimą meru.

„Rytoj visi turi teisę spręsti patys, bet skyrius įpareigojo palaikyti koaliciją, nes mes galime sėkmingai užbaigti kadenciją ir tikrai įvykdyti didžiąją dalį pažadų miestiečiams“, – teigė jis.

Jei 2 maištaujantys socialdemokratai ir paklus partijos vadovų nurodymui bei nebalsuos prieš merą, A.Kupčinsko oponentai tebeturės 21 balsą iš 41 tarybos nario. To užtektų nuversti merą.

Tačiau vienas tarybos narys tebėra abejojantis ir pasirašęs tiek koalicijos sutartyje, tiek po interpeliacijos tekstu. Tai Valstiečių ir žaliųjų sąjungos narys, frakcijos „Dirbam Kaunui“ atstovas Kazimieras Nausėda. Beje, jo vardas ir pavardė koalicijos sutartyje net neįrašyta kompiuteriu, tik ranka, kai sutartis tarp kitų frakcijų jau buvo suderinta.

Vienas tarybos narys tebėra abejojantis ir pasirašęs tiek koalicijos sutartyje, tiek po interpeliacijos tekstu.

15min.lt žiniomis, nepasitikėjimą pareiškę tarybos nariai sėkmės atveju į mero postą siūlytų Liberalų sąjūdžio frakcijos narį Rimantą Mikaitį.

Jis šios tarybos kadencijos pradžioje jau buvo išrinktas meru, bet persigrupavus koalicijos sudėčiai, šio posto neteko.

Nepasitikėjimą meru ketina pareikšti šios frakcijos: „Vieningas Kaunas“, „Dirbam Kaunui“, Liberalų sąjūdis, Darbo partija, Jungtinė frakcija.

Valdančiąją koalicija šiuo metu sudaro 13 konservatorių, 3 jaunalietuviai, 6 socialdemokratai ir, kaip minėta, neseniai prisijungęs 1 Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovas (jis yra frakcijoje „Dirbam Kaunui“).

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min