Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Baigėsi pirmasis dvišalis Latvijos gynybos ministro vizitas Lietuvoje (nuotraukos)

Pirmasis I.Liegio vizitas Lietuvoje
Alfredo Pliadžio / KAM nuotr. / Pirmasis I.Liegio vizitas Lietuvoje
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vasario 12 d. baigėsi Latvijos gynybos ministro Imantso Lieģio ir jį lydinčios delegacijos darbo vizitas Lietuvoje. Tai buvo ne tik pirmasis I. Liegio vizitas Lietuvoje, pradėjus eiti gynybos ministro pareigas, bet ir pirmas dvišalis Latvijos gynybos ministro vizitas Lietuvoje nuo nepriklausomybės atkūrimo.

Penktadienį Lietuvos krašto apsaugos ministrės Rasos Juknevičienės lydimas svečias apsilankė Lietuvos karinių oro pajėgų aviacijos bazėje Šiauliuose, ketvirtadienį Vilniuje ministrai susitiko darbo vakarienės metu, praneša KAM.

Aviacijos bazėje Lietuvos ir Latvijos gynybos ministrai susitiko su šiuo metu NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse vykdančiu Prancūzijos kariniu kontingentu, apžiūrėjo prancūzų naikintuvus „Mirage 2000“,

„Latvija yra labai dėkinga Lietuvai kaip šaliai, priimančiai NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse“,  – sakė Latvijos gynybos ministras.  Pasak ministro,  ši misija – tai geras NATO  buvimo Baltijos valstybėse ir viso Aljanso sąjungininkių solidarumo pavyzdys.

Lietuvos krašto apsaugos ministrė R. Juknevičienė pabrėžė,  kad Lietuvos, Latvijos ir Estijos  karinis bendradarbiavimas galėtų būti šalių bendradarbiavimo ir kitose srityse pavyzdys.

Vakar svečias darbo vakarienės metu susitikęs su krašto apsaugos ministre R. Juknevičiene aptarė vasario pradžioje Stambule (Turkija) vykusio NATO gynybos ministrų susitikimo rezultatus. Ministrai teigė esą patenkinti NATO Generalinio sekretoriaus susitikime pateiktu ir patvirtintu raportu, kuriame siūloma priemonių, galinčių padėti sumažinti NATO resursų trūkumą. Įvertindami sudėtingą Aljanso finansinę situaciją ir būtinybę užtikrinti vykdomų operacijų efektyvumą, ministrai taip pat pabrėžė NATO investicijų Baltijos šalių oro bazių infrastruktūros modernizacijai svarbą.

Vakarienės metu ministrai diskutavo ir NATO matomumo regione klausimu. Vienu svarbiausiu tikslų ministrai įvardijo NATO pratybas regione ir aktyvų Baltijos valstybių bendradarbiavimą stiprinant priimančiosios šalies pajėgumus, koordinuojant savo pasirengimą su kitomis regiono valstybėmis, pirmiausia Lenkija. Šiais metais visose Baltijos šalyse kartu su JAV bus rengiamos pratybos „Baltic Host“ ir „Baltops“, o Latvijoje vyks Baltijos šalių ir JAV pratybos „Sabre Strike“.

Ministrai nemažai dėmesio skyrė intensyvesnio Baltijos šalių bendradarbiavimo su Šiaurės šalimis perspektyvoms aptarti. Bendradarbiaujant su kaimynėmis Šiaurėje jau įgyta nemažai patirties, kurią reikia išnaudoti vienijant tiek politines, tiek praktines pastangas, užtikrinant regiono saugumą. Šiaurės šalys nuo pat nepriklausomybės atgavimo rėmė Baltijos valstybių euroatlantinę integraciją.

 
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min