Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Birželį į Kauno darbo biržą kreipėsi mažiau žmonių

Darbo paieškos.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Bedarbis
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Kauno darbo biržos duomenimis, liepos 1 dieną Kauno mieste ir rajone buvo įregistruota 37,6 tūkst. bedarbių, arba 13,1 proc. visų darbingo amžiaus Kauno miesto ir rajono gyventojų. Per mėnesį registruotas nedarbas sumažėjo 0,1 proc., t. y. nuo 13,2 iki 13,1 proc.

43,2 proc. visų Kauno darbo biržoje įregistruotų bedarbių sudarė moterys, 56,8 proc. – vyrai.

Per birželio mėnesį Kauno darbo biržoje įregistruoti 2 945 bedarbiai, t. y. mažiau nei per bet kurį kitą šių ir praėjusių metų mėnesį.

Kaip ir kiekvienais metais, suaktyvėjus mokslo įstaigas baigusiųjų darbo paieškai, pirmąjį vasaros mėnesį padaugėjo ir darbo biržoje besiregistruojančių jaunų asmenų. 28,9 proc. visų per mėnesį įregistruotų bedarbių amžius buvo iki 25 metų. Palyginti su geguže, jų registracija per mėnesį padidėjo 1,4 karto. Tarp įsiregistravusiųjų 507 (17,2 proc.) yra aukštąsias ar profesines mokyklas baigę absolventai. Palyginti su geguže, absolventų registracija išaugo 5,5 karto. Birželio mėnesį prieš metus absolventų buvo įregistruota 2,2 karto mažiau.

Per mėnesį darbo ieškantiems asmenims buvo pasiūlytos 1 692 laisvos darbo vietos Kauno mieste ir rajone. Tai yra beveik tiek pat kiek gegužę. 58,3 proc. visų darbo pasiūlymų darbdaviai registravo paslaugų sektoriuje, 25,9 proc. – pramonėje. Daugiau laisvų darbo vietų buvo registruojama statybose (14,9 proc.). Darbo pasiūlymų birželio mėnesį daugiausia sulaukė: pardavėjai, tarptautinių krovinių vežimo vairuotojai, virėjai, siuvėjai, suvirintojai, santechnikai, statybų apdailininkai, betonuotojai, o taip pat pardavimo bei verslo paslaugų vadybininkai, buhalteriai, apskaitininkai, administratoriai. Nekvalifikuotiems darbuotojams dažniausiai buvo siūlomos valytojo, sandėlio darbininko bei krovėjo darbo vietos.

Darbo biržai tarpininkaujant, per birželį įsidarbino 1 986 žmonės – 18,5 proc. mažiau nei gegužę. Į aktyvios darbo rinkos politikos priemones buvo nusiųsta 217 asmenų, iš jų daugiausia – į viešųjų darbų ir darbo įgūdžių įgijimo rėmimo priemones.

Liepos 1 d. duomenimis, laikinojo užimtumo priemonėse iš viso dalyvavo 1 115 Kauno miesto ir rajono gyventojų.

Birželio mėnesį Kauno darbo birža gavo 5 pranešimus apie numatomą grupės darbuotojų atleidimą, iš jų 4 – įmonės, dirbančios paslaugų sektoriuje, o 1 – pramonės. Iš viso numatoma atleisti 129 asmenis. Per praėjusių metų atitinkamą laikotarpį apie grupės darbuotojų atleidimą informavo 9 įmonės, jos įspėjo apie grupės darbuotojų atleidimą 357 asmenis.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
KALĖDINIŲ DOVANŲ GIDAS
Parašykite atsiliepimą apie 15min