Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dailyraščio konkurse susirungė tūkstančiai rašančiųjų

Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Baigėsi Dailyraščio konkurso „Rašom! 2011“ pirmasis etapas. Pirmą kartą Lietuvoje vykstančiam dailiojo rašymo konkursui darbus atsiuntė daugiau kaip 11 300 gyventojų: nuo trečiosios klasės moksleivių iki senjorų. Atrinkta 30 dailiausiai parašytų darbų, kurių autoriai pakviesti į konkurso finalą, tarp jų ir vyriausia – 83 m. dalyvė.

Dailyraščio konkurso finale kiekvienoje grupėje – 3–6 klasių moksleivių, 7 klasių ir studentų, suaugusiųjų – varžysis po 10 dalyvių. Dailiausiai rašantys gyventojai paaiškės kovo 9 d. konkurso iniciatoriaus – biuro reikmenų prekybos UAB „Biuro pasaulis“ – patalpose vyksiančiame renginyje. Į Vilnių finalistus iš visos Lietuvos nemokamai suveš renginio rėmėjo TOKS („Eurolines“) autobusai.Vertindama darbus komisija aptiko neįprastai užrašytų dailyraščių. Apdovanojimas už originaliausią darbą skirtas 37 m. Ignalinos r. Didžiasalio seniūnijos gyventojai Valentinai Sinkevič. Ji tekstą užrašė dviem rankomis iš karto – kairėje pusėje tekstas buvo rašomas kaire ranka, dešinėje – dešine.

Dailyraščiu užrašytų tekstų atsiųsta iš įvairiausių Lietuvos kampelių, o daugiausia darbų gauta iš Vilniaus. Komisija darbų sulaukė ir iš užsienio: Vokietijos Vasario 16-tos gimnazijos, Airijos.

Konkurso organizatoriai sulaukė daugiau kaip 100 laiškų, kuriuose dėkojama už iniciatyvą puoselėjant ranka rašyto rašto ir dailyraščio tradicijas. Kauno „Santaros“ gimnazijos mokytoja Rita Baltrušaitienė rašo: „Mokyklose vis sugrįždavom prie dailyraščio rašymo. Bet tokie konkursai vykdavo stichiškai.

Inicijuoti dailyraščio rašymą nacionaliniu lygmeniu – puiki idėja. „Santaros“ gimnazijos bendruomenė (mokiniai, tėvai, mokytojai, darbuotojai) masiškai rašė dailyraštį. Darbus sukabinome. Tai buvo gražaus tyrinėjimo. Supratau, kad rašymas dabartiniam mokiniui – ne tokia lengva užduotis, kad rašymas gali būti ir meditacinis, todėl tampa svarbus ir teksto turinys, o jis buvo atsakingai parinktas“.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min