Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dalia Grybauskaitė: ES pozityviai vertina galimybę palengvinti baltarusių vykimą į Europą

Hermanas van Rompuy ir Dalia Grybauskaitė
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Hermanas van Rompuy ir Dalia Grybauskaitė
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Europos Sąjunga ir jos vadovai palankiai vertina pasiūlymą palengvinti Baltarusijos piliečių judėjimą Šengeno erdvėje, teigia šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Buvo aptartas mūsų pasiūlymas dėl palengvinimo Baltarusijos piliečiams vykti į Europą. Tokį laišką esu parašiusi prezidentui. Šis procesas pajudėjo ir buvo pozityviai įvertintas Europos Sąjungos ir prezidento“, – penktadienį po susitikimo su Europos Vadovų Tarybos pirmininku Hermanu van Rompuy žurnalistams sakė D.Grybauskaitė.

Kaip jau buvo skelbta, šalies vadovė sausį laišku kreipėsi į ES vadovų tarybos prezidentą H.van Rompuy ir Europos Komisijos pirmininką Jose Manuelį Barrosą, ragindama ieškoti priemonių kuo greičiau palengvinti judėjimą Šengeno erdve ir supaprastinti vizų gavimo procedūras Baltarusijos žmonėms nepriklausomai nuo galimų ES sankcijų šios šalies vadovybei.

D.Grybauskaitė pabrėžė, kad labai svarbu, jog Baltarusijos žmonės galėtų keliauti į ES ne mažiau palankiomis sąlygomis ir mokėtų ne didesnį mokestį už vizas nei kitų Rytų kaimynių piliečiai.

„2010 metų gruodį vykę rinkimai ir po jų klostęsiįvykiai Baltarusijoje parodė, kad šiuo metu vienas aktualiausių klausimų – žmogaus teisių ir demokratijos vertybių padėtis Baltarusijoje, kuri yra ESBO narė ir ES kaimynė. ES, siekdama Baltarusijos demokratėjimo, išbandė įvairias bendradarbiavimo ir poveikio priemones Baltarusijos atžvilgiu. Deja, tos priemonės, kurios skatino šios šalies piliečių izoliaciją, nepasiteisino. Todėl būtina ieškoti naujų bendravimo būdų su Baltarusija“, – laiške ES vadovams rašė D.Grybauskaitė.

Lietuvos prezidentės įsitikinimu, tik palengvinus daugumos Baltarusijos piliečių judėjimą ir tuo pačiu jų kontaktus su ES piliečiais bus paskatintas šalies liberalėjimas.
 

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min