Laisvas žodis nereiškia palaidas.  Prenumeratai iki - 60%
Išbandyti
2010 01 20

Darbo rinką numatoma pertvarkyti

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija yra parengusi Lietuvos darbo rinkos restruktūrizacijos planą. Jį numatoma įgyvendinti jau artimiausiais mėnesiais.
Kauno darbo biržos duomenimis, balandžio 1 dieną darbo biržoje buvo įregistruota 21,3 tūkst. ieškančiųjų darbo
Kauno darbo birža. / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Ministerijos kancleris Valdas Rupšys trečiadienį naujienų portalui 15min.lt teigė, kad restruktūrizavimo planas buvo parengtas dar prieš 6 metus, tačiau „vis nebūdavo laiko ar politinės valios jį paleisti“. Šiandien tai daryti jau verčia smarkiai pasikeitusi situacija.

Jo teigimu, anksčiau parengtą planą dar turės peržiūrėti ir patikslinti ekspertai, Vyriausybei jis bus pateiktas jau pirmąjį šių metų ketvirtį, galbūt net iki kovo mėnesio. V.Rupšio nuomone, jis bus įgyvendinimas iškart: „Niekas čia ilgai nežais.“

Ne tai, kad mes bandome įtraukti daugiau darbo jėgos į rinką, mes kaip tik stengiamės išlaikyti tuos, kuriuos dabar turime. Principiniai dalykai keičiasi, – sakė V.Rupšys.Anot ministerijos kanclerio, esminius pokyčius numatoma įgyvendinti organizuojant Darbo biržos veiklą – ją numatoma organizuoti ne teritoriniu principu, kaip yra šiuo metu (t. y. kiekvienoje savivaldybėje yra po Darbo biržą), o ekonominiu principu (t. y. pagal ekonominį regionų išsivystymą).

„Mes manome, kad (Darbo biržos veiklą) reikėtų organizuoti pagal ekonominį išsivystymą regioniniu principu. Turėtume gal kokius, sakykime apytikriai, 7 arba 6 regionus. Principas yra administracinės struktūros optimizavimas, nes tada jau gali žiūrėti konkrečiame regione, kokios yra problemos. Ne konkrečiai kiekvienoje savivaldybėje, o regionuose“, – kalbėjo V.Rupšys.

Jis negalėjo konkrečiau patikslinti, kokie tai būtų regionai, tačiau teigė, jog ketinama judėti ne „apskričių pagrindu“.

Lėšų tikimasi sutaupyti ne tik sumažinus administraciją. „Anksčiau pinigų skyrėme daugiau tiems, kurie yra ekonomiškai neaktyvūs, tarkim, profesinė reabilitacija, neįgaliųjų įdarbinimą žiūrėjome. Šiandien kalbame apie tai, kad tie žmonės, kurie turi kvalifikaciją, šitais žmonėmis reikia labiau pasirūpinti. Ne tai, kad bandome įtraukti daugiau darbo jėgos į rinką, mes kaip tik stengiamės išlaikyti tuos, kuriuos dabar turime. Principiniai dalykai keičiasi“, – pabrėžė pašnekovas.

Ministerijos kancleris priminė, kad kai kurie darbai jau pradėti. Pavyzdžiui, Seimas priėmė Nedarbo socialinio draudimo įstatymo pakeitimus, kuriais numatoma nuo 2013 metų sausio 1 dienos perkelti nedarbo išmokų mokėjimą iš Darbo biržos į teritorinius „Sodros“ padalinius. Anot kanclerio, įstatymui įsigaliojus iš Darbo biržos bus atleista apie 80 darbuotojų.

V.Rupšys teigė kol kas negalįs pasakyti, kiek lėšų bus sutaupyta įgyvendinus restruktūrizaciją.

Nors anksčiau premjeras Andrius Kubilius buvo užsiminęs, esą būtų galima svarstyti Darbo biržos privatizavimo galimybę, V.Rupšys kalba atsargiau. „Apie tai nebuvo dar gilios diskusijos. Iš kitų šalių patirties galiu pasakyti, kad Olandija buvo privatizavusi, bet dabar vėl grįžo“, – sakė jis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Reklama
Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas
Reklama
Nauja automatika ir robotai leis „VLI Timber“ auginti gamybą daugiau kaip 40 proc.
Reklama
Mitai stabdo pasiryžti? Specialistė paneigė pagrindinius investavimo mitus
Užsisakykite 15min naujienlaiškius