Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Degutienė parlamento gynėjams: turime atgaivinti atminimą to pasiaukojimo ir apsisprendimo žūti už nepriklausomą Tėvynę

Irena Degutienė
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Irena Degutienė
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Seimo pirmininkė Irena Degutienė dalyvavo konferencijoje „Parlamento gynyba 1991 metais“.

Sveikindama po devyniolikos metų į Seimą vėl susirinkusius parlamento gynėjus, Seimo pirmininkė pabrėžė, kad ano meto įvykiai Lietuvos istoriją paženklino skausmo ir netekties, bet taip pat – ir atsidavimo, aukos, patriotizmo ir pasirengimo žūti už Lietuvos valstybę ženklais

„1991-ųjų sausio tryliktąją visi tapome laisvės bylos – nepriklausomos valstybės – kariais ir gynėjais. Jūs, čia esantys, istorinėje byloje tarėte savo svarų žodį ir išsakėte apsisprendimą už mūsų visų laisvę, už Tėvynę Lietuvą. Žvelgiu šiandien į Jus ir vėl prisimenu tas dienas, kai motinos ir sesės išlydėjo savo šeimų tėvus, savo vyrus ir brolius į nežinią: į kovą už laisvą Lietuvą, – sakė I.Degutienė. – Parlamento, televizijos bokšto, televizijos ir radijo pastatų gynėjai paliko viską, ko buvo pasiekę, ir stojo į pirmas gretas prieš sovietinius agresorius ir savo nemirtingu pavyzdžiu suvienijo Lietuvą“.

Seimo pirmininkė pabrėžė, kad sekdami pirmųjų parlamento gynėjų pasiryžimu, į vieną gretą stojo ir kiti Lietuvos žmonės, kurie pasijautė esantys vienos Lietuvos vaikai, galintys savo pasiaukojimu laimėti mūsų visų laisvės bylą.

„Tokio troškimo gyventi laisvoje Lietuvoje vėl reikia ir šiandien. Turime atgaivinti ir saugoti atminimą to pasiaukojimo ir apsisprendimo žūti už nepriklausomą Tėvynę, kuris sausio įvykių dienomis sklido nuo laužų prie parlamento. Noriu tikėti, kad ilgainiui mūsų gyvenimuose tokių dalykų tikrai daugės“, – sakė I.Degutienė.

Tokio troškimo gyventi laisvoje Lietuvoje vėl reikia ir šiandien. Turime atgaivinti ir saugoti atminimą to pasiaukojimo ir apsisprendimo žūti už nepriklausomą Tėvynę, kuris sausio įvykių dienomis sklido nuo laužų prie parlamento. Noriu tikėti, kad ilgainiui mūsų gyvenimuose tokių dalykų tikrai daugės. Sakė I.Degutienė.

Parlamento vadovė priminė ir ano meto paradoksus: tuometinį nerimą, kuris suteikė neįtikėtiną ramybę; neaiškumą dėl ateities, kuris įkvėpė aiškų norą gyventi laisvėje; baimę dėl agresijos, kuri suteikė ryžto priešintis daug gausesnėms ir geriau ginkluotoms okupantų pajėgoms.

„Jau šiandien vakare vėl suliepsnos anuomet Lietuvos gynėjus sukvietę pavojaus laužai, o rytoj ryte šią laužų šviesą atspindės daugelyje mokyklų uždegtos atminimo žvakutės. Jie primins tautos ilgus šimtmečius puoselėtą tradiciją: nušvitus pavojaus laužams kiekvienas lietuvis žinojo – atėjo laikas kilti į kovą už savo žemę, už savo artimą, už savo Tėvynę ir laisvą Lietuvą, – sakė I.Degutienė. – Prieš devyniolika metų Jūs atsiliepėte į pavojaus laužų šauksmą ir palikę viską pakilote į kovą už Jūsų ir mūsų laisvę, į kovą už Lietuvą. Tuomet Jūs padarėte viską dėl laisvos Tėvynės ir jos ateities, dėl savo vaikų ir vaikaičių laisvės“.

Seimo pirmininkė taip pat pabrėžė, kad alternatyvos šiai laisvei nėra.

„Nuoširdžiai dėkoju Jums visiems – visiems, tuo tikintiems ir savo žodžiais bei darbais kuriantiems laisvą nepriklausomą Lietuvą. Būkime kaip tuomet: visi kartu“, – ragino I.Degutienė.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min