Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dėl sustabdytų skrydžių Lietuvos oro uostuose panikos nesijaučia, tačiau „lūžta“ Vilniaus oro uosto interneto svetainė (nuotraukos)

Vilniaus oro uoste
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Vilniaus oro uoste
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Penktadienio naktį sustabdžius skrydžius visuose Lietuvos oro uostuose, šimtai keleivių liko ant žemės. Tačiau oro uostų žmonės neapgulė ir namuose laukia, kol bus atnaujinti skrydžiai.

Kaip 15min.lt informavo Tarptautinio Vilniaus oro uosto Komunikacijos skyriaus viršininkė Gabrielė Vasiliauskaitė, žmonių Vilniaus oro uoste nėra daug.

„Kadangi naktį sustabdžius visus skrydžius į Vilnių ir iš Vilniaus net nebuvo vykdoma keleivių registracija, skrydžių laukiančių keleivių vadinamojoje sterilioje zonoje iš viso nėra. Kelios grupelės žmonių yra išvykimo salėje. Tačiau jų nėra daug. Atvykimo salė visiškai tuščia. Žmonės iš esmės informuoti, kad skrydžiai atšaukti, tad keleiviai kontaktuoja su savo aviakompanijomis“, – sakė G.Vasiliauskaitė.

Dar ketvirtadienį, sutrikus skrydžiams Europos oro erdvėje, Vilniuje buvo atšaukti keli reisai. Vėliau, vulkaninių pelenų debesiui slenkant Lietuvos link, skrydžiai buvo sustabdyti visuose Lietuvos oro uostuose.

Vilniaus oro uosto atstovė teigia, kad šiai situacijai buvo ruoštasi, oro uostas net parengė specialią, lengvesnę, savo interneto svetainės versiją, kurioje buvo matomi tik skrydžių tvarkaraščiai ir jų pakitimai. Dėl didžiulio lankytojų srauto penktadienio rytą į šią svetainę patekti buvo beveik neįmanoma.

Kiek iš viso skrydžių į Vilnių ir iš Vilniaus buvo atšaukta, kol kas dar nesuskaičiuota. Atšauktų skrydžių skaičius iš viso gali siekti kelias dešimtis.

„Nekyla nė vienas lėktuvas. Nė vienas lėktuvas nesileidžia. Tai pasakytina ir apie reguliariuosius skrydžius, ir apie užsakomuosius“, – sako G.Vasiliauskaitė.

Prognozuoja, kad penktadienį lėktuvai iš Kauno nekils

Kauno oro uosto generalinis direktorius Arijandas Šliupas 15min.lt sakė, kad šiuo metu Kauno oro uostas, kaip ir kiti Lietuvos bei šalių kaimynių oro uostai, gyvena laukimu: tiksliai nežinoma, kada bus atnaujinti skrydžiai. Dėl susidariusios situacijos ketvirtadienį vakare teko atšaukti skrydį į Briuselio Šarlerua oro uostą, penktadienį ryte dėl tos pačios priežasties iš Kauno neišskrido lėktuvas į Rygą. Be šio, penktadienį Kauno oro uoste buvo suplanuoti dar 5 skrydžiai į Londoną (Stanstedą), Brėmeną, Dubliną, Rygą ir Frankfurtą (Haną).

„Jei pasitvirtins meterologų prognozės, gali būti, kad skrydžiai nebus vykdomi ne tik šiandien (penktadienį – aut. past.), bet ir šeštadienį. Šiuo metu kalbame apie itin pavojingą pelenų koncentraciją ore. Niekas nenori panašių tragedijų kaip praėjusį šeštadienį ties Smolensku“,  – kalbėjo Kauno oro uosto vadovas.

Nors penktadienį greičiausiai iš Kauno nepakils nė vienas lėktuvas, A.Šliupas patarė keleiviams, kurie turi šiandienos bilietus, atvykti į oro uostą.

„Jie turi atvažiuoti, kad pasikeistų bilietus į kitus arba atsiimtų už juos sumokėtus pinigus. Todėl rekomenduoju nelikti namuose, nors jau beveik aišku, kad išskristi nepavyks“, – teigė pašnekovas.

Dėl netikėtų oro sąlygų į suplanuotas keliones neišvykusiems oro keleiviams Kauno oro uosto administracija siūlo įvairių alternatyvių variantų. Populiariausias – pasikeisti bilietus į artimiausią galimą skrydį tuo pačiu maršrutu. „Pavyzdžiui, šeštadienį į Briuselį suplanuotas skrydis jau penktadienį vakare buvo užkimštas“, – sakė A.Šliupas. Keleiviai taip pat nukreipiami į kitus oro uostus, iš kur galėtų pasiekti galutinį savo kelionės tikslą.

Šiuo metu Kauno oro uoste yra maždaug 50 išskristi negalėjusių žmonių.

Palangos oro uostas galbūt atgis tik vakare

Palangos oro uostas, kaip planuojama, atgis tik penktadienio vakarą: nuo ryto čia neskraidinami keleiviai nei į Kopenhagą, nei į Rygą.

Anot oro uosto Aviacijos saugumo ir klientų aptarnavimo skyriaus viršininko Stanislovo Jomanto, keleiviai bus skraidinami tik 18 val. į Rygą. Iki tol visi skrydžiai atšaukti.

„Visi bilietai perregistruojami. Apie patirtus nuostolius daugiau sužinosime po kelių dienų, kai suvesime visus duomenis“, – teigė jis.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min