-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2009 03 28

Emigruoti į Didžiąją Britaniją nebeverta. Kur važiuos lietuviai dabar?

Nors atėjus krizei kai kurie lietuviai ėmė galvoti apie laimės paieškas Didžioje Britanijoje, ten gyvenantys tautiečiai sako, jog aukso laikai baigėsi ir šioje šalyje. Todėl gali būti, kad tautiečiai patrauks į kitas šalis.
Per didžiąsias metų šventes emigrantai plūsta namo išleisti savo sunkiai uždirbtų pinigų.
Specialistai įspėja pasiruošius išvykti lietuvius – rasti darbo dabar sunku visur. / Sauliaus Žiūros/BFL nuotr.

Kaip rašo dienraštis „Vilniaus diena“, nuosmukis smogė ne tik Lietuvai, bet ir Vakarų Europos šalims, tad vis sunkiau susirasti darbo svetimoje šalyje.

Užuot radę pragyvenimo šaltinį vis daugiau lietuvių tampa kitų lietuvių aukomis arba blaškosi po kitą šalį taip ir nesuradę darbo. Didžiosios Britanijos lietuvių sąjungos pirmininkė Živilė Ilgūnaitė dienraščiui pasakojo, kad kiekvieną dieną jie sulaukia apgautų žmonių skambučių. Pastaruosius kelis metus padėtis buvo kiek geresnė, tačiau atėjus krizei sukčiai vėl suaktyvėjo. Jie lietuvius apgaudinėja tiek Lietuvoje, tiek jau atvykusius į Britų salas.

Ji sakė, kad laikai, kai buvo galima atvykti į Didžiąją Britaniją ir nesunkiai susirasti darbo, jau baigėsi. Tiesa, ji pripažino, kad lietuviai, dirbantys statybose ar žemės ūkyje, gerbiami, nes yra darbštūs. Tuo tarpu Londone dirbančiam lietuvių elitui atėjo neramūs laikai. Prestižiniame Londono rajone Sityje darbo neteko maždaug kas dešimtas iš šimto ten dirbančių lietuvių finasininkų. Lietuviams, kaip ir kitiems darbą praradusiems finansininkams, vėl įsidarbinti prestižiniame rajone beveik nėra šansų. Beje, dabar Sityje uždarbiai krito maždaug 30 proc.

Psichologinis diskomfortas

Lietuviams ne tik sunkiau susirasti darbo, bet ir kartais tenka jausti psichologinį diskomfortą – mat Didžiojoje Britanijoje jaučiama vis labiau auganti vietos gyventojų neapykanta kitataučiams. Be to, britų bedarbiai jau nebėra tokie išrankūs kaip anksčiau. Jie dažnai sutinka dirbti ir už 50 svarų sterlingų užmokestį per dieną, nors dar neseniai nė už ką nebūtų su tuo sutikę.

Tiesa, kaip rašoma „Vilniaus dienoje“, lietuvius nuo didesnių britų neapykantos pliūpsnių saugo tai, kad jų šioje šalyje yra palyginus nedaug. Užtat lenkai čia sulaukia vis daugiau antpuolių.

Važiuos į JAV?

„DnB Nord“ vyresnioji analitikė Jekaterina Rojaka prognozuoja, kad artimu laiku daug lietuvių gali plūstelėti į Jungtines Valstijas. Jos teigimu, bevizis režimas palengvino keliones į šią šalį. Nors šis bevizis režimas neleidžia dirbti JAV, tačiau šioje šalyje, anot analitikės, tie žmonės, kurie dirba nelegaliai, tačiau tvarkingai moka mokesčius, dažniausiai problemų išvengia.

Anot specialistės, lietuviai taip pat gali vykti į Kanadą ir Australiją, mat šioms šalims, kaip ir JAV, prognozuojamas greitesnis ekonomikos atsigavimas. Jos teigimu, dabar emigruoti į Britų salas ar Skandinaviją yra labai rizikinga.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius