Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Filmas „Atsisveikinimas“ prisistatys uostamiesčiui

Kadras iš filmo „Atsisveikinimas“.
Kadras iš filmo „Atsisveikinimas“.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Penktadienį Klaipėdos kino centre „Cinamon“ bus pristatytas ilgai lauktas lietuviškas kino filmas „Atsisveikinimas“ (Laimingo žmogaus istorija), kurį režisavo Tomo Donela.

Subūręs įspūdingą aktorių ir kino gamybos profesionalų grupę režisierius filmavimo darbus pradėjo 2007-aisiais Klaipėdos uoste, nors filmo idėja gimė daugiau nei prieš 10 metų.
Filmas pasakoja jūrininko, grįžusio į krantą atsisveikinti su artimaisiais, pažįstamais ir taip rasti sielos ramybę prieš artėjančią mirtį, istoriją. Pagrindinį herojų įkūnija Dainius Kazlauskas – vienas įdomiausių Lietuvos aktorių. Premjeroje Klaipėdoje žada dalyvauti aktoriai Dalia Storyk, Albinas Keleris, Alvydas Šlepikas bei režisierius T.Donela.

„Dešimt metų kariavau už šį filmą, o ketverius jį kūriau ir esu be galo laimingas, subūręs komandą, kuri manimi patikėjo. Ar galima norėti daugiau?“ – yra sakęs filmo režisierius, kurio scenarijus, tobulintas kartu su bulgarų dramaturgu Josifu Demianu bei lietuvių scenaristu Alvydu Šlepiku, buvo pelnęs tarptautinį pripažinimą, apdovanotas „Eureka Audiovisuel“ II premija, gavo „Nipkow“ stipendiją Berlyne bei Sundance (JAV) instituto kartu su Japonijos transliuotoju NHK buvo atrinktas į geriausių Europos projektų šešetuką.

T.Donela pabrėžė, kad su filmo operatoriumi Rimvydu Leipumi, dailininku Rimantu Olšausku, kompozitoriumi Kipru Mašanausku ir visais kitais kūrybinės grupės nariais galėtų „kalnus nuversti“ bei pridūrė, jog tikisi, kad šis  lietuviškas filmas sulauks neabejingo, atviro ir geranoriško žiūrovo.

D.Kazlausko seniai režisieriui duotas pažadas suvaidinti pagrindinį filmo herojų Audrių buvo išpildytas. „Mačiau, kad šis filmas jam labai svarbus. Nepatikėsite, tačiau maždaug keturis penktadalius mano pasirenkamų vaidmenų lemia būtent moraliniai įsipareigojimai seniems draugams“, – sakė aktorius.

Kas bendro tarp suvaidinto ir tikrojo aktoriaus gyvenimo? D.Kazlauskas teigė, jog jam, kaip ir Audriaus personažui, artima jūra: aktorius neįsivaizduoja savo vasarų su šeima be pušų ir jūros, dėl kurių keliems mėnesiams atsisako gerų darbo pasiūlymų. Karklėje esančioje stovykloje, dar būdamas moksleiviu, o vėliau ir vadovu, jis praleido 23 savo gyvenimo vasaras.
Filme gausu nors ir epizodinius, bet įdomius vaidmenis sukūrusių žinomų Lietuvos aktorių, tai Olga Generalova, Lina Budzeikaitė, Dalia Storyk, Kostas Smoriginas ir kiti.

„Atsisveikinimo“ premjera uostamiestyje – penktadienį, 19 val.,  kino centre „Cinamon“.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min