-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2008 08 19

Gedimino prospektas kratosi statybų dulkes

Nuo 2002-ųjų tvarkomo Gedimino prospekto rekonstrukcija eina į pabaigą. Už miesto ūkį atsakingi valdininkai nebesuskaičiuoja, kiek iš rekonstrukcijai numatytų 81 mln. Lt jau išleista ir kiek per 6 metus šios statybos pabrango.
Gedimino prospektas
Gedimino prospektas / Miestai.net/forumas nuotr.

Paskutinis prospekto atnaujinimo etapas, apimantis dalį nuo Vasario 16-osios gatvės iki Žvėryno tilto, baiginėjamas – darbininkai kloja paskutines plyteles bei rekonstruoja A.Goštauto ir Gedimino prospekto sankryžą.

„Pagal sutartį rangovai darbus turėtų baigti spalio 9-ąją, bet kol kas planą šiek tiek lenkiame ir gali būti, kad rekonstrukciją baigsime rugsėjį“, – „15min“ sakė šias statybas prižiūrinčios bendrovės „Vilniaus kapitalinės statybos“ laikinai einantis direktoriaus pareigas Albertas Vitėnas.
Paskutinis Gedimino prospekto atnaujinimo etapas miestui kainuos apie 44 mln. Lt. Šio etapo kaina, palyginus su ankstesniais, išaugo kone dvigubai, tačiau to išvengti esą buvo neįmanoma.
„Statybos brango, bet mus išgelbėjo tai, kad kiekvienam etapui buvo rengiamas atskiras konkursas, todėl kaina buvo optimali rinkoje“, – tikino A.Vitėnas.

Beveik kilometro ilgio prospekto rekonstrukcijai iš viso buvo numatyta 81,506 mln. Lt.

Už šiuos pinigus buvo pakeista visa Gedimino prospekto danga, atnaujinti šaligatviai, pasodinti nauji medžiai.

„Senoji prospekto danga nebuvo susidėvėjusi – akmuo labai atsparus, tačiau išjudėjo dangos pagrindas. Dabar suklota danga turėtų laikyti ilgiau nei 50-60 metų“, - teigė „Vilniaus kapitalinės statybos“ laikinai einantis direktoriaus pareigas A.Vitėnas.

Anot pašnekovo, siekiant išvengti avarijų ateityje, buvo pakeisti ir inžineriniai tinklai – vandentiekis, kanalizacija, įrengta medžių laistymo sistema.

Pinigai Gedimino prospektui rekonstruoti buvo skirti iš miesto biudžeto ir valstybės Kelių fondo. Tačiau miesto valdininkai „15min“ negalėjo pasakyti, kiek per rekonstrukcijos laiką išaugo statybų kaina.

Aš ne ekspertas, negaliu pasakyti, kiek brango statybos. Mes skiriame lėšas, tačiau darbų priežiūra rūpinasi „Vilniaus kapitalinė statyba“. Jų ir paklauskite. Patarė J.Gedvilas.

„Aš ne ekspertas, negaliu pasakyti, kiek brango statybos“, – sakė Miesto ūkio departamento direktorius Juozas Gedvilas.

Pašnekovas negalėjo pasakyti, ir kiek pinigų iš numatytų 81,5 mln. Lt jau išleista.

„Mes skiriame lėšas, tačiau darbų priežiūra rūpinasi „Vilniaus kapitalinė statyba“. Jų ir paklauskite“, – „15min“ pasiūlė miesto ūkio vadovas.

Kilo turto vertė

Prospekto rekonstrukcijos darbai sukėlė rūpesčių ne tik miestiečiams, negalintiems laisvai judėti po miesto centrą, bet ir verslininkams. Dėl atliekamų darbų sumažėjo klientų srautai, krito ir patalpų nuomos kainos.

„Tie, kas spėjo išnuomoti patalpas prieš rekonstrukciją, dar gavo rinkos kainą, tačiau tiek, kurie turėjo turto rekonstruojamame ruože ir ieškojo klientų, turėjo daryti 10-15 proc. nuolaidas. Po rekonstrukcijos kainos šiose vietose grįžo į normalias vietas“, – pasakojo nekilnojamojo turto (NT) bendrovės „Ober-Haus“ Rinkotyros ir turto vertinimo skyriaus vadovas Saulius Vagonis.
Pasak jo, baigus vieno etapo rekonstrukciją, naudą pajuto ir patalpas besinuomojantys verslininkai – vėl grįžo ankstesni klientų srautai.

„Po rekonstrukcijos gatvė tapo patogesnė ir patrauklesnė vaikščiojimui, o tai pritraukė ir naujus klientus“, – tikino S.Vagonis.

Atnaujinus prospektą, išaugo ir nekilnojamojo turto vertė – vieta tapo patrauklesnė, su gražesniu vaizdu.

„Sunku pasakyti, kiek tiksliai, tačiau kalbame apie 5-10 proc. kainų augimą“, – patikino NT ekspertas.

Vertingi radiniai

Keičiant prospekto dangą, pirmojo statybų etapo tarp Katedros ir Jogailos gatvių metu, archeologai rado itin gausų kultūrinį sluoksnį. Kartu su statybininkais dirbę mokslininkai aptiko pastatų liekanų, kapaviečių, monetų, koklių, šaudmenų.

„Radiniai datuojami nuo XV iki XVII amžiaus. Tai reikšmingi daiktai“, – sakė archeologinius tyrimus Gedimino prospekte atlikęs mokslininkas Gintautas Zabiela.

Specialistai tikėjosi radinių ir prie Neries krantinės, tačiau ten nieko nerasta.

Keitė pavadinimą

Dabartinis Gedimino prospektas buvo suformuotas 1836 m. kaip Šv. Georgijaus (Šv. Jurgio) prospektas. Lenkijai 1920-1939 metais valdant Vilnių, prospektas pervadintas į Adomo Mickevičiaus gatvę (ulica Mickiewicza). Sovietmečiu gatvė pakeitė pavadinimą į Lenino prospektą. Tik 1989 m., prieš pat atgaunant nepriklausomybę, ši miesto arterija pavadinta dabartiniu vardu – Gedimino prospektu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius