Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Gruzinai Lietuvoje semiasi gerosios valstybės valdymo patirties

Gruzija
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Gruzija
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Ketvirtadienį Vyriausybės kanceliarijoje su tikslu pasisemti gerosios valstybės valdymo patirties lankėsi Gruzijos vyriausybės kanceliarijos atstovai. Susitikimo pradžioje svečiai buvo supažindinti su Lietuvos Vyriausybės struktūra, jos veikla ir sprendimų priėmimo procesu. Vėliau vyko diskusija siekiant pasidalinti gerąja patirtimi kaip užtikrinti patikimą komandinį darbą, atsakingumą, kaip siekti kūrybiškumo bei lyderystės valstybės tarnyboje.

„Lietuvos ir Gruzijos santykiai visada ypatingi – mus sieja istorija ir ilgametė draugystė. Kartu mes siekėme nepriklausomybės, dabar drauge puoselėjame demokratines vertybes“, – susitikimo metu sakė Vyriausybės kancleris Alminas Mačiulis.

Kancleris pabrėžė, kad Lietuva tvirtai remia Gruziją transatlantinės integracijos kelyje ir yra pasiryžusi jai padėti įgyvendinti reikalingas reformas, kurios lems šalies pažangą siekiant socialinės ir ekonominės gerovės, glaudesnių tarptautinių ryšių. „Lietuva, per pastaruosius du dešimtmečius, išgyveno drastišką institucinių, ekonominių ir socialinių reformų laikotarpį. Mūsų sukaupta patirtis yra metodų, žinių ir idėjų šaltinis, kuriuo dabar galime dalintis su kitomis šalimis, einančiomis panašiu keliu“, – kalbėjo A. Mačiulis.    

Lietuvos ir Gruzijos santykiai visada ypatingi – mus sieja istorija ir ilgametė draugystė.

Susitikime akcentuota, kad, siekiant perduoti gerąją patirtį, Lietuva su Gruzija aktyviai bendradarbiauja jau nuo 2006 m. Per šį laikotarpį Lietuva Vystomojo bendradarbiavimo programos lėšomis finansavo 133 projektus Gruzijoje už 1.41 mln. eurų. 2014-2016 m. vystomojo bendradarbiavimo su Gruzija kryptys yra administracinių ir institucinių gebėjimų stiprinimas skatinant europinę integraciją; regionų vystymasis ir savivaldos stiprinimas; demokratijos ir pilietinės visuomenės stiprinimas, moterų ir vyrų lygybės užtikrinimas; ekonominis ir socialinis vystymasis. Taip pat Lietuva Gruzijoje pirmauja pagal laimėtų ES Dvynių projektų skaičių tarp naujųjų Europos Sąjungos šalių narių.

Gruzijos delegacija Lietuvoje lankysis ir Finansų, Ūkio bei Kultūros ministerijose. Šių sričių ekspertai pristatys savo veiklos specifiką, dalinsis sėkmės istorijomis bei kylančiais iššūkiais. Tikimasi, kad šis apsilankymas dar labiau sustiprins partnerystę tarp Lietuvos ir Gruzijos institucijų.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min