-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2010 03 19

Į kavinę – žaisti proto žaidimų

Sostinės kavinėse išpopuliarėję vadinamieji protų mūšiai, kuriuose dalyviai varžosi demonstruodami savo žinias, atkeliavo ir į Klaipėdą. Tą vakarą, kai kavinėse paskelbiamos proto varžybos, jos tampa sausakimšos.
Nauja pramoga uostamiesčio kavinėse įtraukia lankytojus į azartiškus protų mūšius.
Nauja pramoga uostamiesčio kavinėse įtraukia lankytojus į azartiškus protų mūšius. / „Nesė Relax“ nuotr.

Nauja pramoga, kai pasisėdėjimas kavinėje su bičiuliais gali virsti intriguojančiu žaidimu, sprendžiant intelektualias užduotis ir varžantis su kitomis komandomis, patraukė kavinių savininkus. Šiuo metu protų mūšiai vyksta dviejose uostamiesčio kavinėse, tačiau užmojų rengti tokias varžybas neslepia ir kitų pramogų vietų šeimininkai.

„Manau, kad mieste iki šiol buvo mažai alternatyvių renginių, kuriuose žmonės galėtų lankytis laisvalaikiu“, – sakė viena iš „Proto karų“ Klaipėdoje pradininkių Tatjana Ščelkun. Jos ir dviejų bendraminčių uostamiestyje rengiami žaidimai taip išpopuliarėjo, kad praėjusį penktadienį „Livonijos“ kavinėje komandų skaičius pasiekė porą dešimčių, o dalyvių buvo daugiau kaip 150.

Kad tokie žaidimai turi potencialą dar labiau išpopuliarėti, mano ir proto mūšio, rengiamo „Nesė Relax“ vedėjas Marius Drukteinis: „Lietuvoje tai gana naujas dalykas, žmonės nori ne tik pasėdėti kavinėje, bet ir papramogauti“.

Į proto varžybas įsitraukę dalyviai „15min“ patikino, kad tokie žaidimai labai azartiški: gliaudant vieną klausimą po kito darosi vis smagiau ir smagiau, tačiau kartu tai pelninga ir kavinėms – dalyviai juk nesėdi prie tuščio stalo.

T.Ščelkun ir jos bičiuliai – Valerijus Petrovas bei Jevgenijus Golobokinas – proto mūšiais susidomėjo tuomet, kai prieš kelis mėnesius patys sudalyvavo viename mūšyje Vilniuje.
„Sužinojome, kad šį žaidimą rengę žmonės Klaipėdoje nieko panašaus neplanuoja. Tada nusprendėme patys atsinešti idėją į uostamiestį“, – prisiminė Tatjana.

Smagiau žaisti, o ne organizuoti

Trijų buvusių bendraklasių kompanija dabar kas dvi savaites organizuoja žaidimus, kuriuose komandų vis daugėja ir daugėja. Klausimus, kurių vienam vakarui reikia šešiasdešimties, jie patys ir parengia.

„Kiekvienas pasidaliname po dvidešimt, o pradėję galvoti klausimus pajuntame kryptį – ar tai bus istorija, geografija ar kokia kita sritis ir paderiname tarpusavyje, kad nesikartotų“, – pasakojo T.Šelkun. Žaidimo klausimų sudarytojai – dirbantys studentai. Tatjana studijuoja finansų valdymą, jos bičiuliai – laivavedybą ir ekonomiką. Klausimų sudarytojai pastebėjo, kad sunkiausia sritis žaidėjams – istorija.

Kavinių šeimininkai, išgirdę pasiūlymus surengti tokį žaidimą pas juos, ilgai nesispyrioja. „Vieni priima greičiau, su kitais reikėjo ilgiau pasikalbėti. Tačiau skeptikų nebuvo. Manau, ši idėja originali ir tikrai perspektyvi“, – teigė pašnekovė. Netrukus jiems pavyko rasti ir rėmėjų, sutikusių geriausias komandas apdovanoti stalo žaidimais ir kitokiais prizais. Tiesa, žaidimo organizatoriai prisipažįsta – žaisti kur kas smagiau, nei sudarinėti klausimus.

Pribloškia originalumu

Anot ketvirtadieniais „Nesėje Relax“ proto mūšį vedančio M.Drukteinio, šis žaidimas toks populiarus todėl, kad dažnai jam net nereikia didžiulio pasiruošimo. „Daug pastangų nereikia, o  naudojame įrankį, kurį turi kiekvienas žmogus – savo smegenis. Tai geras laiko praleidimas po ketvirtadienio darbų“, – sakė pašnekovas. Anot jo, nuspėti, kurie klausimai dalyviams bus lengvesni, kurie – sudėtingesni, nėra paprasta. „Vieni išsyk pasako, kas yra gavęs daugiausiai „Oskaro“ statulėlių, kitas gali įvardyti už ką Einšteinas gavo Nobelio premiją“, – tikino M.Drukteinis. Daugiausiai diskusijų komandose kyla tada, kai užduodami klausimai susiję su savu kiemu – Lietuva.

Žaidimų organizatoriai sutartinai tikino, kad geriau tokiuose žaidimuose sekasi vyresnio amžiaus dalyviams, turintiems daugiau gyvenimiškos patirties.

Anot T.Ščelkun, žaidimo dalyviai neretai gerokai prajuokina savo atsakymų originalumu. Kartą proto varžybose reikėjo pratęsti Benjamino Franklino mintį: „Geriau eiti miegoti nepavalgius, negu atsibusti...“. „Reikėjo įrašyti žodį „skolingu“, tačiau kažkas pratęsė frazę taip: „nei atsibusti be moters“, – juokėsi pašnekovė. 

Sukčiauti nusiteikusius dalyvius organizatoriai įspėja, kad tai nesąžininga ir negražu kitų komandų atžvilgiu. „Aš laikausi tokios pozicijos, kad pamačius, jog kuri komanda naudojasi, pavyzdžiui, mobiliuoju telefonu, reikėtų ją pašalinti“, – įsitikinusi T.Ščelkun.

Pritraukia klientus

Kelis kartus proto kovose dalyvavusi vilnietė Agnė Zėlenė pastebėjo, kad, nors žaidimai ir rengiami darbo dienų vakarais, jie sutraukia labai daug žmonių. „Kai dalyvavau, būdavo po 10–15 komandų, kiekvienoje jų –maždaug po 6 dalyvius. Kavinė būdavo pilnut pilnutėlė – taigi neblogas pardavimų skatinimas sunkmečiu, o dar tokiomis dienomis, kai ir šiaip būna mažiau lankytojų“, – teigė pašnekovė. Mergina prisiminė, kad pirmasis jų komandos pasirodymas žaidime praėjo puikiai – laimėta pirmąją vietą. „Tai labai užkabino, tada dar kokius du mėnesius žaidėme. Kitus kartus sekėsi ne taip, kaip norėjosi, be to, pamatėme, kad kiti dalyviai sukčiauja, telefonais „googlina“, tad ūpas pamažu dingo“, – pasakojo Agnė. Norą žaisti ilgainiui slopino ir tai, kad kavinė žaidimus ėmė užtęsti, kad žaidėjai ilgiau užsisėdėtų.

Klaipėdoje į proto mūšius įsitraukusi Aušra taip pat sakė mananti, kad kavinėms tai puikus būdas pritraukti klientų. „Pabandėme paskaičiuoti – mažiausiai dešimt komandų, po kokius šešis žmones. Niekas tuščiomis nesėdi! O pasibaigus žaidimui kavinės lieka apytuštės“, – teigė pašnekovė. Ši naujojo žaidimo gerbėja prisipažino jau nuo trečiadienio laukianti, kada ir vėl kartu su draugais galės išbandyti savo jėgas.
 
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius