Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kas dešimtas vaikas mokykloje patiria traumų

Mokiniai
Photos.com nuotr. / Mokiniai
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Mokyklose vieną ar kelias traumas patiria 98 vaikai iš 1 000, rodo Lietuvos sveikatos informacijos centro skelbiami 2008 metų duomenys, teigiama Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) pranešime.

SAM išplatintame pranešime pristatomi ir anksčiau atlikti tyrimai, rodantys, kad beveik pusę traumų lėmė netinkamas moksleivių elgesys, penktadalį – nepakankama suaugusiųjų priežiūra per pamokas ar pertraukas. Dešimtadalį visų mokyklose įvykusių traumų lėmė nesaugi mokyklos aplinka.

Anot Vilniaus visuomenės sveikatos centro Visuomenės sveikatos saugos kontrolės skyriaus vedėjos Astos Razmienės, dauguma mokyklų pastatytos prieš kelias dešimtis metų pagal tuo metu galiojusius statybos ir higienos reikalavimus ir neatitinka šiuo metu galiojančių normų.

Tuo tarpu SAM ragina atkreipti dėmesį į mokyklų saugumą, rengiant jų renovavimo projektus.

„Deja, prasidėjęs mokyklų renovavimo procesas kaip svarbiausią tikslą kelia šilumos taupymą ir nenumato saugios mokyklų aplinkos kūrimo. Šiuo metu remiami projektai, numatantys stogo, išorinių sienų šiltinimą, langų, lauko durų keitimą bei šildymo sistemų renovaciją. Siūlome nepamiršti ir dalykų, kurie gali apsaugoti vaikus nuo skausmo ir traumų: įrengti saugias laiptines, pakeisti slidžias, nelygias, grindų, sporto aikštynų dangas, naudoti tik techniškai tvarkingą sporto, technologijų įrangą“, – teigiama SAM pranešime.

Taip pat pabrėžiama, kad traumų galima išvengti, jei bus skatinamas saugus elgesys: turi būti suformuluotos ir įdiegtos saugaus elgesio taisyklės (pavyzdžiui, draudžiama lakstyti laiptais, lipti į medžius ir pan.) bei kontroliuojama, kaip šių taisyklių laikomasi.

Be to, vaikai turi būti visą laiką prižiūrimi suaugusiųjų tiek pamokų, tiek pertraukų, tiek užklasinių užsiėmimų metu. 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min