Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Katedros aikštės sakralumą gerbs be sutarčių

Vilniaus Katedros aikštėje – akcija Pasaulinei psichikos sveikatos dienai paminėti.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Dėl Katedros aikštės sutarčių nepasirašinės.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vilniaus miesto taryba nepritarė ketinimui pasirašyti sutartį su Vilniaus arkivyskupijos kurija, kurioje būtų itin tiksliai apibrėžta, kokie renginiai gali vykti pagrindinėje sostinės aikštėje, o kokie – ne. Įtakos sprendimui turėjo tai, kad Vyriausybės atstovas Vilniaus apskrityje pareiškė, jog priimdama šį sprendimą taryba viršytų savo įgaliojimus.

Prieš mėnesį pristatydamas projektą pasirašyti tokią sutartį Civilinės saugos ir viešosios tvarkos departamento direktorius Rimantas Ramanauskas tvirtino, kad sutartis leistų turėti tvirtas nuostatas, kas ir kodėl gali rengti renginius pagrindinėje sostinės aikštėje. „Tai reiškia, kad nesielgsime neprotingai, nedarysime čia kokio nors „Olialia“ pupyčių šou“, – tuomet teigė R.Ramanauskas.

Tačiau galimybę pasirašyti tokią sutartį apsvarsčius komitetams vis dėlto taryba priėmė sprendimą sutarties nepasirašyti. Vyriausybės atstovas Vilniaus apskrityje Jurgis Jurkevičius tarybos narius įspėjo, kad pritardami tokiai sutarčiai tarybos nariai viršytų savo įgaliojimus. Esą pagal Vietos savivaldos įstatymą meras sutartis gali pasirašinėti tik su valstybinėmis ir panašiomis institucijomis, o arkivyskupijos kurija, su kuria merui tektų sutartį pasirašyti, nepatenka tarp tokių.

Tačiau meras Raimundas Alekna įsitikinęs, kad jeigu įstatymas nedraudžia, savivaldybė tikrai galėtų tokią sutartį pasirašyti. Tačiau mero argumentai daugumos tarybos narių neįtikino – jie balsavo prieš tokios sutarties pasirašymą, nors vieningai tvirtino, kad Katedros aikštės sakralumą būtina gerbti. Bet tai esą galima bus daryti ir be konkrečios sutarties.

Katedros aikštėje gali vykti toli gražu ne bet kokie renginiai. Savivaldybė jiems išduodavo leidimą tik po to, kai organizatoriai gaudavo Vilniaus arkivyskupijos pritarimą. Pagal naująją sutartį šioje aikštėje būtų leidžiami tik tokie renginiai, kurie neprieštarautų krikščioniškai moralei ir dorovei, neįžeistų tikinčiųjų jausmų. Be to, šie renginiai ar pasiruošimas jiems negalėtų trukdyti pamaldoms Arkikatedroje.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min