Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaune ir Vilniuje visuomenininkai rengia Ukrainos palaikymo akcijas

Ukrainos palaikymo akcija
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Ukrainos palaikymo akcija
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Savaitgalį Lietuvoje visuomenininkai rengia taikias palaikymo akcijas, kurių metu kviečia prisiminti prieš metus Ukrainoje prasidėjusio Maidano judėjimo aukas bei pagerbti 1932-1933 metais Ukrainoje kilusio Didžiojo Badmečio (Holodomoro) aukas. Taip pat bus pagerbti ir šiemet Rytų Ukrainoje nepriklausomybės kovose žuvę Ukrainos kariai bei savanoriai.

Pirmieji renginiai Kaune ir Vilniuje vyks jau penktadienį, lapkričio 21 dieną.

16 valandą prie paminklo sovietinės okupacijos aukoms (Gedimino per. Ir Aukų g. sankirtoje) iš degančių žvakučių bus sudėta Ukrainos ir Lietuvos simboliai – Tridantis (Trizub) ir Gediminaičių stulpai. Akciją organizuoja Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras, Ukrainos ambasada ir Vilniaus ukrainiečių bendrija.

Holodomoras – 1932–1933 m. badas, viena didžiausių nacionalinių katastrofų šiuolaikinėje Ukrainos istorijoje.

19 valandą žmonės Vilniaus Nepriklausomybės aikštėje žvakeles taip pat kviečiami uždegti pagerbiant ir prisimenant Maidano įvykių žuvusiuosius Kijeve.

Tą pačią dieną Kaune, 14 valandą, prie Laisvės paminklo Vienybės aikštėje grupė Vytauto Didžiojo universiteto studentų bei dėstytojų kartu su Sąjūdžio Kauno taryba kviečia tylos minute pagerbti Maidano aukas, vadinamąją Dangiškąją šimtinę.

Paramos Ukrainai visuomenininkų grupė „Blue/Yellow“ šeštadienį, lapkričio 22 d., rengia akciją „Razom“ („Kartu“). Jos metu prisimins ir pagerbs Ukrainos Didžiojo Badmečio (Holodomoro) aukas. 16 valandą Kauno Nemuno krantinėje iš degančių žvakelių visuomenininkai sudėlios Tridantį (Trizub) ir Gediminaičių stulpus – taip išreikšdami savo solidarumą su Ukrainos tauta, šiandien ginančia savo nepriklausomybę nuo vietinių kolaborantų ir Rusijos agresijos.

Jau dešimtmetį Ukrainoje paskutinis lapkričio šeštadienis yra minimas kaip Holodomoro aukų atminimo diena. 16 valandą visoje Ukrainoje įžiebiamos žvakelės, taip prisimenant Didįjį badmetį, nusinešusį, atskirais skaičiavimais, nuo 7 iki 20 milijonų ukrainiečių gyvybių.

Holodomoras – 1932–1933 m. badas, viena didžiausių nacionalinių katastrofų šiuolaikinėje Ukrainos istorijoje.

Teigiama, kad badą tikslingai suplanavo sovietų valdžia, kad pažabotų ukrainiečių nacionalizmą. Kiti įsitikinę, jog Holodomorą nulėmė ekonominės problemos, kurias sukėlė sovietų aktyviai vykdyta industrializacija. 2008 m. kovo mėnesį Ukrainos parlamentas ir kai kurių kitų šalių vyriausybės Holodomorą pripažino genocidu.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min