Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kilus grėsmei lietuviai savo valstybės ginklu negintų

Ginklas
Photos.com nuotr. / Ginklas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Jeigu Lietuvai kiltų pavojus iš išorės, 61,3 proc. mūsų šalies piliečių nepaimtų arba greičiausiai nepaimtų ginklo į rankas ir savo valstybės negintų, rodo apklausa.

Gelbėti Lietuvą ryžtųsi 29,8 proc. šalies gyventojų, tačiau net 65,8 proc. žmonių tvirtina besididžiuoją būdami savo šalies piliečiai.

Tokius rezultatus atskleidė naujienų portalo delfi.lt užsakymu visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovės „Spinter tyrimai“ atlikta gyventojų apklausa.

Į klausimą, ar šiandien eitų ginti Lietuvos, jeigu šaliai kiltų pavojus iš išorės, vienareikšmiškai teigiamai atsakė 6,5 proc. apklaustų Lietuvos gyventojų, dar 23,3 proc. respondentų tvirtino, kad ginklo greičiausiai imtųsi, bet nebuvo tuo įsitikinę, o 8,9 proc. nežinojo, kaip pasielgtų tokiu atveju, arba į klausimą išvis neatsakė.

25,4 proc. apklausos dalyvių svarstė, kad ginti Lietuvos ginklu greičiausiai nesiryžtų ir 35,9 proc. žmonių pasakė, kad esant pavojui valstybės tikrai negintų. Ketinimus ginti šalį dažniau išreiškė 26–35 metų vyrai, kurie yra aukštesnio išsimokslinimo bei gauna vidutines pajamas.

Mažiausiai aukotis dėl Lietuvos linkęs 18–25 metų jaunimas. Nors dauguma šalies piliečių ginklu Lietuvos negintų, nurodo besididžiuojantys, kad yra savo šalies piliečiai. Į klausimą, ar didžiuojasi būdami Lietuvos piliečiai, vienareikšmiškai teigiamai atsakė 26,2 proc. respondentų, dar 39,6 proc. žmonių su šia nuomone sutiko kiek abejodami.

Kad savo pilietybe greičiausiai nesididžiuoja, sakė 17 proc. Lietuvos gyventojų, o jokio pasididžiavimo jausmo nejaučia 8,7 proc. apklaustųjų. Be to, 7 proc. gyventojų sako, jog pilietybė jiems nėra svarbi, o 1,5 proc. į klausimą neatsakė.

Lietuvos pilietybe dažniau didžiuojasi vyriausi (nuo 55 metų), aukštesnio išsimokslinimo bei vidutinių ar aukštesnių pajamų atstovai.

Jauniausi (18–25 metų) tyrimo dalyviai dažniau nurodė, kad pilietybė jiems iš viso nesvarbi.

Apklausa vyko šių metų sausio 8–18 dienomis. Tyrime dalyvavo gyventojai nuo 18 iki 75 metų. Apklausa atlikta standartizuoto interviu metodu.

Tyrimas vyko visoje Lietuvos teritorijoje, iš viso 95 atrankos vietose, išdėstytose taip, kad reprezentuotų visą šalies teritoriją, apklausti 1 003 respondentai. 

Komentarai
Temos Gynyba
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
KALĖDINIŲ DOVANŲ GIDAS
Parašykite atsiliepimą apie 15min