Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėda atsisveikina su senute autobusų stotimi

Laikinoji stotis keliems mėnesiams įsikūrė senosios pašonėje, pastaroji bus nugriauta per artimiausias dvi savaites.
Egidijaus Jankausko, dienraščio „15 minučių“ nuotr. / Laikinoji stotis keliems mėnesiams įsikūrė senosios pašonėje, pastaroji bus nugriauta per artimiausias dvi savaites.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
Skaitysiu vėliau
A A

Dvidešimt metų uostamiestyje veikusi autobusų stotis atsisveikina su klaipėdiečiais. Vakar pradėtas griauti stoties pastatas po poros savaičių liks tik istorija.

Netrukus šioje vietoje išdygs naujas modernus statinys. Naujojoje stotyje bus galima ne tik laukti autobusų, bet ir apsipirkti, pavalgyti kavinėje ar pasinaudoti banko paslaugomis. Tačiau iki tol keliautojams bei stoties darbuotojams tenka spaustis laikinojoje stotyje, kuri įkurta vagonėliuose.

Vakar apsilankius stotyje buvo galima išvysti ne vieną besiblaškantį keliautoją, klausinėjantį, kur rasti autobusus. Tačiau šių transporto priemonių toli ieškoti nereikia – administracija bei autobusų stovėjimo vietos laikinai įkurtos šalia senosios stoties link Klaipėdos universiteto Pedagogikos fakulteto. „Visos funkcijos išliko: turime informacijos skyrių, bilietų pardavimo kasas, siuntų skyrių“, – vardijo stoties viršininkė Danutė Kubilienė.

Visos funkcijos išliko: turime informacijos skyrių, bilietų pardavimo kasas, siuntų skyrių.

Tiesa, esant nepalankiems orams, daugeliui keleivių autobusų tektų laukti lauke, kur nėra jokios užuovėjos. Laikinojoje stotyje yra tik kelios sėdimosios vietos. Tačiau stoties viršininkė tikino, kad tai nesukels problemų – anot jos, naujoji stotis iškils jau rugpjūtį, o pavasarį ir vasarą autobusų keleiviai gali palaukti ir lauke. Be to, pasak jos, autobusų stotis nėra oro uostas, kur keleiviai lūkuriuoja žymiai ilgiau.

Prasidėjus senosios stoties griovimo darbams laikinojoje stotyje iš dvidešimties autobusų sustojimų vietų liko tik pusė. Tačiau, pasak stoties viršininkės, tai jokių keblumų nekelia. Panašus autobusų sustojimų vietų skaičius bus ir naujojoje stotyje.

Vairuotojus prašo būti drausmingus

D.Kubilienės teigimu, didžiausia problema, iškylanti šiuo metu, kad mašinų vairuotojai nepaiso ženklų, jog negalima važiuoti pro autobusų stotį. „Laikinai įrengtose sustojimo vietose ir taip mažai vietos. Tačiau gyventojai neatkreipia dėmesio, kad čia negalima ne tik statyti mašinų, bet ir pravažiuoti. Tokie draudimai galioja dėl to, kad mūsų autobusų vairuotojams dabar žymiai sudėtinga įvažiuoti ar išvažiuoti. Išsikvietėme policiją, kad šiek tiek prižiūrėtų tvarką“, – sakė Klaipėdos autobusų stoties vadovė D.Kubilienė.

Kaip „15min“ teigė stotį valdančios bendrovės „Klaipėdos autobusų parkas“ generalinė direktorė Jelizaveta Daugininkienė, naujo pastato raktelius iš statybininkų viliamasi gauti liepos 31 dieną. Naujosios stoties plotas bus apie 900 kvadratinių metrų. Bendrovei statybos kainuos daugiau nei pusketvirto milijono litų. 80 proc. reikalingų lėšų gauta paėmus paskolą iš banko.

Įsikurs prekybos centras ir parduotuvės

Iš viso stotyje bus apie penkiolika prekybos bei paslaugų vietų. Čia įsikurs vidutinio dydžio prekybos centras „Iki“, vaistinė, kavinė, banko filialas, parduotuvės – nuo gyvūnų iki tekstilės.

Naujojoje stotyje numatytos erdvės prekybos bei paslaugų centrams. Anot prekybos centrų tinklo „Iki“ atstovo Tomo Vaišvilos, jų bendrovė valdys apie 2500 kvadratinių metrų plotą, iš kurio apie 800 bus skirta parduotuvei „Iki“, o likusią erdvę užpildys kitos įmonės. Anot pašnekovo, jau dabar sulaukiama daugybės įmonių, norinčių išsinuomoti plotą, paklausimų. „Iš viso stotyje bus apie penkiolika prekybos bei paslaugų vietų. Čia įsikurs vidutinio dydžio prekybos centras „Iki“, vaistinė, kavinė, banko filialas, parduotuvės – nuo gyvūnų iki tekstilės, – pasakojo T.Vaišvila.– Turime patirties ir iš kitų šalies autobusų stočių. Tai gera niša smulkiesiems verslininkams.“ Anot jo, panašios autobusų stotys yra Vilniuje, Panevėžyje, Telšiuose. „Autobusų stotyse parduotuvės sėkmingai gyvuoja. Jose apsiperkantys klientai skiriasi nuo įprastų. Žinoma, čia patogu apsipirkti ir tiems, kurie gyvena greta stoties, tačiau čia dažniausiai lankosi atsitiktinis pirkėjas. Jie dažniausiai perka užkandžius, dovanas“, – pasakojo „Iki“ atstovas T.Vaišvila.

Bendrovė į stotyje įsikursiančias patalpas investuos apie 9,5 milijono litų.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min