Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėdos elgetų šelpėjai rizikuos gauti baudą

Sigitas leidosi į ilgą pašnekesį apie prastą būtį.
15min.lt nuotr. / Klaipėdos politikai nusprendė drausti duoti ir imti išmaldą visame mieste. Už taisyklės nepaisymą grės bauda iki 2 tūkst. Lt.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Iš gailesčio uostamiesčio benamius keliomis monetomis sušelpę klaipėdiečiai rizikuos užsitraukti baudą iki 2 tūkst. Lt. Tokiai griežtai pozicijai, kai bus baudžiami ne tik elgetos, bet ir jų rėmėjai, ketvirtadienį pritarė Klaipėdos miesto tarybos nariai.

Gana prieštaringai vertinama taisyklė, drausti prašyti išmaldos viešose vietos bei ją duoti, priimta po ilgų diskusijų. Suabejota, ar tokios griežtos taisyklės bus naudingos ir ar jos humaniškos. Pradžioje siūlyta drausti duoti išmaldą pinigais visame mieste, o elgetauti – tik senamiestyje. Tačiau galop nuspręsta, kad toks draudimas turi galioti visoje Klaipėdoje. 

Naująsias taisykles palaikantys politikai tikino, kad išmaldos benamiams reikalingos tikrai ne duonai ir ne sviestui. Susirinkę kelis centus jie lekia pirkti butelio į artimiausią parduotuvę. 

Uostamiesčio verslininkai ne kartą skundėsi įžūliais benamiais, kurie kabinėjasi prie lauko kavinių lankytojų, negavę centų grasina prispjaudyti į bokalus. Garsiai nuskambėjo istorija, kaip Klaipėdos benamiai įkyriai lindo prie užsieniečių turistų, baksnojo juos meškerėmis.

„Gatvėse vyksta elementari prekyba pragertu savo veidu ar neįgalumu“, - rėžė Klaipėdos vicemeras liberalas Artūras Šulcas. 

Jam antrino ir architektė Ramunė Staševičiūtė, tikinanti, kad praeiviai neturi tapti benamių pasirinkto gyvenimo būdo įkaitais.

Tačiau istorikas Vygantas Vareikis priminė, kad dar Kristus Biblijoje mokė atjautos, o benamių netrūksta ne tik Klaipėdoje, bet ir Romoje bei Paryžiuje, ar bet kokiame kitame didmiestyje.

Naujosios taisyklės, kurioms po balsavimo vis tik pritarta, numato, kad pirmą kartą prasižengusiems grės įspėjimas, antrą kartą bauda iki 2 tūkst. Lt.  

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min