-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2009 03 30

Krizės metu ryškėja naujų prekybos žmonėmis tendencijų

Praėjusiais metais 79 proc. prekybos žmonėmis atvejų sudarė seksualinis išnaudojimas, o 18 proc. – priverstinis darbas. Lietuvoje dažnėja priverstinio įdarbinimo ir priverstinio įtraukimo į nusikalstamą veiklą atvejų, prekybos vaikais nusikaltimų.
Visame pasaulyje sekso verslas šiuo metu išgyvena ne pačius geriausius laikus.
2008-aisiais 79 proc. prekybos žmonėmis atvejų sudarė seksualinis išnaudojimas. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

2008 metais pradėtas vienas ikiteisminis tyrimas dėl išnaudojimo priverstiniam darbui. Kol kas Lietuvoje nebuvo nuteistas nė vienas prekybą vergiškam darbui organizavęs nusikaltėlis. Tačiau praktiškai tokių atvejų yra labai daug, praneša Tarptautinės migracijos organizacijos (TMO) Vilniaus biuras.

„Krizės sąlygomis gerokai padaugėjo žmonių, išvežtų vergiškam darbui, kurie ieško pagalbos. Tačiau tokie atvejai labai retai fiksuojami ir teismų nepasiekia. Tai parodo, jog daug žmonių vergiško darbo dar nepripažįsta ar dėl tam tikrų stereotipų nenori sieti su prekybos žmonėmis nusikaltimu“, – komentuoja TMO Vilniaus biuro vadovė Audra Sipavičienė.

Parduoti žmonės daug dažniau nei anksčiau yra įtraukiami į plėšimus, vagystes, kitokią nusikalstamą veiklą. Taip pat pradedami fiksuoti vaikų pirkimo ir pardavimo atvejai. 2008 metais pradėti du tokio pobūdžio ikiteisminiai tyrimai.

Krizės metu išnaudojimo formos darosi daug įvairesnės, o į verbuotojų pinkles patenka vis daugiau aukštą išsilavinimą turinčių žmonių, kurių anksčiau prekybos žmonėmis problema nepasiekdavo.

„Žmonės turėtų ypač atsargiai vertinti viliojamus pasiūlymus greitai ir lengvai užsidirbti, o besinaudojantys įdarbinimo tarpininkų paslaugomis Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ar Lietuvos darbo biržos internetiniame puslapyje patikrinti, ar tokios įmonės yra legalios. Ieškančiam darbo asmeniui turi būti pateiktas darbo pasiūlymas, darbo sutartis, jis turi būti informuotas apie darbo pobūdį, apmokėjimo sąlygas, terminus. Vertėtų iš anksto pasidomėti, kur kreiptis svečioje šalyje išnaudojimo darbe atvejais, atsitikus nelaimingam atsitikimui“, – pataria A.Sipavičienė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius