-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2010 02 11

Kurtiesiems išsikviesti pagalbą – nelemta?

Ketvirtadienį Seime vykusioje Vyriausybės valandoje vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis pripažino vis dar nežinąs, kaip spręsti problemą, jog Lietuvoje kurtieji vis dar negali išsikviesti pagalvos Bendruoju pagalbos centro (BPC) numeriu 112.
Moteris dedanti telefono ragelį.
Telefonas / Andriaus Ufarto/BFL nuotr.

Šis klausimas parūpo „darbietei“ Loretai Graužinienei, kuri pastebėjo, jog nesudarydama tokios galimybės Lietuva pažeidžia Europos Sąjungos direktyvas.

„Pirmiausia, apie sąvokas šnekant, telefonas ir kurtysis yra dvi sunkiai suderinamos sąvokos. Antra, alternatyva galėtų būti trumposios žinutės, jei tai būtų galima padaryti. Tačiau SMS nėra tai, kas ateina realiu laiku. Dabartinėmis technologijomis jos gali ir smarkiai vėluoti“, – sakė vidaus reikalų ministras.

Kaip techniškai išspręsti šią problemą, aš neįsivaizduoju, – pripažino R.Palaitis.R.Palaitis teigė anksčiau kreipęsis į kurčiųjų organizacijas, prašydamas jų sudaryti kurčiųjų telefonų numerių sąrašą. Jie būtų įvesti į BPC duomenų bazę ir BPC darbuotojai, matydami, jog skambina vienas šių numerių, galėtų identifikuoti, kad nors kitame laido gale yra tyla, signalas gali būti rimtas. Tačiau, anot ministro, organizacijos nesugeba pateikti tokio sąrašo. „Kaip techniškai išspręsti šią problemą, aš neįsivaizduoju“, – pripažino R.Palaitis.

„Tačiau pasaulyje ši sistema veikia, kurtieji gali išsikviesti pagalbą. <...> Jūs prašote sąrašo (kurčių) žmonių, tai lygiai taip pat, kaip paprašyti vieno rajono gyventojų telefonų sąrašo. Jie nėra nuolatiniai, nuolat keičiasi, – pastebėjo L.Graužinienė ir  pridūrė, jog kai kurios taksi bendrovės Lietuvoje yra sudariusios galimybę iškviesti automobilį išsiunčiant SMS: – Gal pirmiausia padarykime bent minimumą, kad vėliau galėtume maksimumą?“

R.Palaitis pakartojo, kad taip nebūtų sudaryta galimybė susisiekti su BPC realiu laiku. „Studijų rezultatas buvo toks, kad vienintelė reali priemonė realiu laiku, ne po valandos, išsikviesti pagalbą yra nustatyti telefonų sąrašą. O kas čia tokios sudėtingo nustatyti sąrašą tų kurčiųjų, kurie naudojasi telefonu? – klausė ministras. – Jūs net neįsivaizduojate, kiek yra klaidingų iškvietimų į 112. Būtina turėti tą sąrašą, aš kitos galimybės nematau.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius